Замість мамографії. В Іспанії створили революційний метод діагностики раку грудей

21 травня 2021, 12:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Група іспанських дослідників розробила прототип нового біосенсора для виявлення раку грудей на ранніх стадіях.

Розробка відноситься до області, відомої як рідинна біопсія, яка допомагає виявити наявність раку за допомогою аналізу крові.

Згідно з останніми даними, зібраними Європейською інформаційною системою по раку (ECIS), в 2020 році в Іспанії було діагностовано 34 088 нових випадків раку грудей. Цей тип пухлини тоді був найбільш частим серед жінок в цій країні.

Відео дня

В даний час мамографія є найчастіше використовуваним стандартним методом діагностики, але у неї є деякі обмеження, такі як вплив радіації, а також більш низька чутливість і специфічність у молодих жінок з щільною тканиною грудей.

«Отже, необхідні нові діагностичні інструменти, щоб допомогти в ранньому виявленні раку грудей. Наш біосенсори працює в цьому напрямку», — пояснює онколог з Валенсії, координатор дослідницької групи Ана Люч.

Мезопористий біосенсор, розроблений командою UPV-INCLIVA, простий у використанні, недорогий і забезпечує отримання результатів за дуже короткий час — від 30 до 60 хвилин — зі зразка плазми пацієнта.

Біосенсор складається з наноматериалу — нанопористого оксиду алюмінію — який полегшує виявлення в плазмі мікроРНК miR-99a-5p, яка пов’язана з раком грудей. До сих пір для цього використовувалися складні і трудомісткі методи, а це означає, що цю систему не можна було використовувати в якості діагностичного інструменту в клінічних умовах.

Рамон Мартінес Манес, професор Політехнічного університету Валенсії пояснив, як працює їх альтернативна діагностична система: нанопори біосенсора заповнені барвником — родаміном B — і запечатані олігонуклеотидами. При взаємодії зі зразком плазми, якщо ворота пір не виявляють присутність мікроРНК, вони залишаються закритими; навпаки, в присутності miR-99a-5p ворота пір відкриваються і барвник вивільняється.

«Зміна вивільнення барвника можна корелювати як зі здоровими пацієнтами, так і з пацієнтами з раком грудей», — резюмує Мартінес Манес.

Наступним кроком в роботі роботі дослідників буде перевірка системи на більш широкій групі пацієнтів.

Раніше НВ писав, що в Новій Зеландії розробили додаток Pre check для визначення раку грудей. Ініціаторами проекту виступив місцевий Фонд раку молочної залози і компанія Colenso BBDO.

Новий додаток використовує 3D-технологію для пошуку патологій. Програма включає візуальне керівництво по самоперевірки і можливість налаштувати періодичні нагадування про необхідну діагностику.

Проект націлений на залучення уваги до проблеми раку молочної залози, а також сприяє кращому розумінню перших симптомів онкології у жінок.

«Pre Check пропонує новий спосіб визначення раку молочної залози, який дозволяє дізнатися про онкологію не з виписок вашого доктора, а з інтерактивних симптомів на екрані смартфона. Знаючи, як може виглядати і відчуватися рак молочної залози, ми допомагаємо жінкам зрозуміти, що є нормальним і ненормальним, коли йдеться про їх груди», — говорить представник компанії Colenso BBDO.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X