Допоможуть м’язи. В Ізраїлі винайшли незвичайний спосіб боротьби з діабетом 2 типу

22 жовтня, 06:56
Діабет 2 типу можуть перемогти за допомогою винаходу вчених ізраїльських вчених (Фото:designer491/Depositphotos)

Діабет 2 типу можуть перемогти за допомогою винаходу вчених ізраїльських вчених (Фото:designer491/Depositphotos)

Команда вчених із Ізраїльського технологічного університету виростила м’язову тканину, здатну поглинати більше глюкози, ніж звичайна. На їх думку, це допоможе нормалізувати вуглеводний обмін при діабеті.

М'язи не лише допомагають рухатися, а й регулюють рівень цукру в крові. В якості палива вони використовують глюкозу.

«Скелетна м'язова тканина є найбільшою за масою тканиною в організмі і потребує більшої частини загальної енергії тіла, — пояснює Хагіт Шойхет-Смойловскі, дослідник із Ізраїльського технологічного інституту. - Вона відповідає за поглинання значної кількості глюкози з крові, будучи вирішальним фактором у гомеостазі глюкози».

Відео дня

При діабеті цей процес ускладнюється. Інсулін допомагає транспортувати глюкозу до клітин, а оскільки хвороба супроводжується резистентністю до нього, м'язам важче отримати доступ до необхідної речовини.

Ізраїльські вчені виявили, що поглинання глюкози м'язами запускається білком GLUT4. Їм вдалося виділити його та виростити на його основі нову м'язову тканину. Потім матеріал був підсаджений гризунам. Він успішно прижився та поглинав на 50% більше цукру з крові, ніж звичайні м'язи.

Процес застосування імпланту дуже простий і комфортний. Реципієнту не знадобиться хірургічне втручання, достатньо ін'єкції.

Поки що винахід тільки проходить всі необхідні етапи випробувань, але перші успішні результати вселяють обережний оптимізм його творцям.

У майбутньому, вважає Шойхет-Смойловскі, штучну м'язову тканину можна буде використовувати для лікування людей з діабетом 2 типу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X