Австралійські дослідники виявили зв’язок між діабетом та ентеровірусом

27 вересня, 13:02
Цукровий діабет 1 типу може бути пов’язаний з ентеровірусом (Фото:Kruchenkova/Depositphotos)

Цукровий діабет 1 типу може бути пов’язаний з ентеровірусом (Фото:Kruchenkova/Depositphotos)

Згідно з висновками, представленими на щорічних зборах Європейської асоціації з вивчення діабету в Стокгольмі, ентеровірус підвищує ймовірність виникнення діабету І типу у вісім разів.

Цукровий діабет I типу — захворювання, при якому організм атакує бета-клітини підшлункової залози. Вони виробляють інсулін, і без цього необхідного білка порушується надходження поживних речовин до клітин тіла.

Відео дня

Етіологія захворювання досі вважається нез’ясованою, проте останнє дослідження австралійських учених показало, що діабет найчастіше зустрічається у тих, хто хворів на ентеровірусну інфекцію.

Соня Айзекс з відділу дитячої педіатрії Університету Південного Уельсу в Австралії провела найбільший метааналіз у цій галузі, до якого увійшли 12 077 учасників із більш ніж 60 обсерваційних досліджень.

Близько половини учасників цього дослідження мали аутоімунітет 1 типу або острівцевий аутоімунітет, який зазвичай означає схильність до діабету 1 типу. І у цих людей у вісім разів частіше знаходили сліди перенесеної ентеровірусної інфекції, ніж у інших.

Цей висновок не ставить крапку у дослідженні причин діабету, вважають дослідники, але дозволяє наблизитися до розуміння походження хвороби.

У представлених даних Айзекс вже знайшлося чимало критиків. Деякі вчені звертають увагу на той факт, що ентеровірус є одним з найпоширеніших у світі, тому виявлення його у хворих на діабет не говорить про якийсь взаємозв'язок.

Австралійські вчені не наполягають на своїх висновках. Вони вважають, що потрібні подальші дослідження, і лише після цього можна буде визначити причини виникнення діабету однозначно.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X