Мозкова атака. Десять ознак того, що у вас може бути інсульт

22 травня 2021, 08:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Інсульт може трапитися швидко і несподівано. Новий випадок інсульту в Україні відбувається кожні 4 хвилини, а кожні 6 хвилин від цієї хвороби помирає одна людина. Він є другою за масштабністю причиною смертності серед українців і головним фактором інвалідності у дорослих.

Інсульт, який іноді називають «мозковою атакою», трапляється або при блокуванні кровопостачання головного мозку (ішемічний інсульт), або при розриві кровоносної судини в головному мозку (геморагічний). У будь-якому випадку це провокує відмирання тканин мозку і може призвести до інвалідності, пошкодження мозку або смерті.

Відео дня

Україна вже багато років входить в п’ять країн світу за показниками загальної смертності населення, а смертність від інсульту у нас набагато перевищує показники країн не тільки Західної, а й Центральної Європи.

Кращий шанс зменшити шкоду, завдану крововиливом в мозок — це якомога швидше отримати медичну допомогу.

Знаючи ознаки і симптоми інсульту, ви можете швидко вжити заходів і, можливо, врятувати життя — а може й навіть своє власне.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X