Оптимісти живуть довше. Вчені пояснили зв’язок між депресією та інфарктом

17 червня 2020, 11:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідження під керівництвом канадського професора Скотта Ліра надає нові докази зв’язку між симптомами депресії і підвищеним ризиком серцевих захворювань.

Глобальне дослідження охопило 145 862 учасників середнього віку з 21 країни і виявило 20-відсоткове збільшення серцево-судинних подій і смертності у людей з чотирма або більше симптомами депресії.

Відео дня

Ризик був в два рази вище в міських районах, де до 2050 року буде жити велика частина населення планети, і більш ніж в два рази вище для чоловіків.

Лір говорить, що результати є своєчасними, оскільки експерти очікують збільшення числа людей, що мають справу з проблемами психічного здоров’я в результаті пандемії COVID-19.

Дані свідчать про те, що симптоми депресії так само важливо розглядати при профілактиці серцево-судинних захворювань і ранньої смерті, як і традиційні фактори ризику, такі як куріння, високий кров’яний тиск і високий рівень холестерину.

Результати дослідження надають достовірність існуючої політики Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по інтеграції лікування і профілактики психічних розладів в первинну допомогу.

Раніше НВ повідомляв, що вчені з Китаю з’ясували, що люди похилого віку, які регулярно з 60 років п’ють чай, мають більш низький рівень розвитку депресії.

Вчені з Національного університету Сінгапуру (NUS) і Університету в Шанхаї виявили статистично значимий зв’язок між регулярним вживанням чаю і більш низьким рівнем депресії у літніх людей. При цьому, хоча робота показує сильний зв’язок, зарано стверджувати, що саме споживання чаю саме по собі зменшує симптоми депресії.

Автори дослідження, Фен Цюші і Шен Ке, вивчили понад 13 тисяч осіб, які брали участь в експерименті з 2005 до 2014 року. У дослідженні вони враховували не тільки вік, а й стать, місце проживання, сімейний стан і освіту кожного.

Після того, як дослідники класифікували кожну людину по одному з чотирьох типів чаювання, в залежності від того, як часто вони пили напій, вони дійшли висновку: «Тільки люди, які постійно і щодня пили чай майже кожен день з 60 років, можуть значно поліпшити своє психічне здоров’я». Дані також свідчать про те, що користь від вживання чаю найбільш значна для чоловіків у віці від 65 до 79 років.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X