Актуально. Американські лікарі з’ясували, які вітаміни допомагають позбутися депресії

20 липня, 16:01
Вітаміни В6 та В12 можуть позбавити від депресії (Фото:VadimVasenin/Depositphotos)

Вітаміни В6 та В12 можуть позбавити від депресії (Фото:VadimVasenin/Depositphotos)

Нове дослідження показало, що всього місяць прийому підвищених доз вітамінів В6 та В12 допомагають знизити тривожність та усунути прояви депресії.

Дослідження за участю 478 дорослих показало високу ефективність вітамінів В6 та В12. Особливо виражений ефект мав В6.

У досліді брали участь жінки та чоловіки. Гендерне співвідношення становило 80%/20% відповідно. При цьому невідомо, чи в учасників був дефіцит вітамінів до початку дослідження.

Відео дня

Протягом місяця всі випробувані приймали 100 мг В6 на день при рекомендованій добовій дозі в 1.3 мг. Автори дослідження зазначають, що таку кількість вкрай складно отримати з їжею, тому учасникам експерименту було запропоновано БАДи.

Наприкінці випробування учасники мали оцінити свій емоційний стан. Більшість із тих, хто приймав В6, відзначили стійке зменшення проявів депресії та тривожності. У групи, яка приймала В12, результати були менш вираженими.

У цьому автори дослідження не вважають свої висновки керівництвом до дії. Депресія має стати приводом для звернення до фахівця.

Також вони застерігають від самовільного та безконтрольного прийому добавок і закликають харчуватися правильно та різноманітно для отримання всіх необхідних речовин.

Раніше НВ Здоров'я писав про основні наслідки дефіциту вітамінів в організмі.

Серед них – депресія, крихкість кісток, ментальні та метаболічні порушення.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X