Не обманюйте себе. Вчені довели, що пара цигарок в день приносить таку ж шкоду, як ціла пачка

18 жовтня 2019, 20:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Представники Колумбійського університету опублікували дослідження, згідно з яким нерегулярне куріння може бути набагато небезпечніше, ніж прийнято вважати.

Багато хто вважає, що нерегулярне куріння є не таким шкідливим для здоров’я. Однак, результати нового дослідження вчених з США говорять про зворотне.

Вчені проаналізували дані про близько 25 тис. людей. Деякі з них не курили взагалі, деякі були нерегулярними курцями (курили кілька сигарет на день) і деякі були завзятими курцями (більше 30 сигарет на день).

Відео дня

Дослідження фахівців з Колумбійського університету показало, що об'єм легенів у нерегулярних курців скорочувався приблизно на такому ж рівні, як і у завзятих курців.

За один рік у нерегулярних курців об'єм легенів скорочується рівно на стільки ж, на скільки у завзятих любителів сигарет за дев’ять місяців.

«Багато людей припускають, що куріння декількох сигарет в день не так вже й погано. Але виявляється, що різниця у скороченні обсягу легких між тим, хто курить п’ять сигарет в день в порівнянні з двома пачками в день, відносно невелика», — говорить керівник дослідження доктор Елізабет Олснер.

Вчені попереджають, що люди недооцінюють ризики від нерегулярного куріння, і вони повинні кидати курити, незалежно від того, скільки сигарет в день викурюють.

Дослідження також підтвердило, що після того, як люди кидають курити, рівень скорочення обсягу легень знижується, але не відновиться до нормального як мінімум 30 років.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X