Несподівано, хоч логічно. Лікарі з’ясували, що цукровий діабет І типу небезпечніший для дівчаток, ніж для хлопчиків

30 вересня, 13:01
Діабет І типу найчастіше діагностують у дитинстві (Фото:unsplash)

Діабет І типу найчастіше діагностують у дитинстві (Фото:unsplash)

Вищий рівень цукру і холестерину в крові, коливання ваги та депресія — ось основні проблеми, з якими стикаються дівчатка, які хворіють на діабет.

Огляд 90 попередніх досліджень, проведених дослідниками з медичних центрів Амстердамського університету, показав, що існують закономірності в тому, як діабет 1 типу впливає на дівчаток та хлопчиків.

Відео дня

У своєму звіті дослідники повідомили, що дівчатка показали вищі показники контролю рівня цукру в крові, ніж хлопчики. У дівчаток також частіше зустрічалося ожиріння та високий рівень холестерину, а їхня задоволеність життям була нижчою.

«Що стосується дослідження про те, що діабет 1 типу важчий для дівчаток, ніж для хлопчиків, коли йдеться про збільшення у вазі та рівень цукру в крові, ця інформація є новою для медичної спільноти, але це не дивно, — каже доктор Абіона Редвуд, інструктор у програмі резидентури з сімейної медицини у Community Health of South Florida. — Так відбувається тому, що дівчатка та жінки переживають три періоди збільшення ваги: статеве дозрівання, про яке йшлося у звіті, вагітність та менопаузу. Дівчатам та жінкам набагато важче схуднути, коли вони проходять через такі речі».

«Тільки уявіть собі додавання до цього діабету 1 типу та різні гормональні зміни, викликані менструацією, які також можуть мати ефект і відбуваються 12 разів на рік, — додає Редвуд. — Дівчатка досягають статевої зрілості на два роки раніше за хлопчиків і часом це відбувається навіть у вісім років».

«Окрім того, історично склалося так, що дівчата завжди мали великі проблеми зі сприйняттям тіла», — додає вона.

"Я вважаю, що на дівчаток виявляється більше тиску, навіть у молодшому віці, щоб вони виглядали або поводилися певним чином", - сказала Дана Елліс Ханнес, старший клінічний дієтолог Медичного центру Каліфорнійського університету.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X