Три факти, які ми дізналися про Covid-19 останнім часом. Деякі дають надію, але один лякає

6 листопада 2021, 09:20
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нові дослідження стосовно Covid-19 (Фото:Jaykayl/Depositphotos)

Нові дослідження стосовно Covid-19 (Фото:Jaykayl/Depositphotos)

Дослідження стосовно Covid-19 не припинено, учені радують новими відкриттями.

Поки суттєва частина населення України продовжує вірити у дурні міфи про небезпеку вакцинації, передовий світ продовжує хрестовий похід проти пандемії.

У вересні-жовтні наші знання про природу коронавірусу, особливості вакцинації та нові методи діагностики захворювання сильно розширилися, констатує оглядачка Huffington Post Кетрін Пірсон.

Відео дня

У цій статті ми розглянемо три останні відкриття про коронавірус.

1 Мозковий туман після Covid-19

Про таке явище, як «мозковий туман» після перенесеного Covid-19, стали багато говорити ще минулоріч.

Ціла низка досліджень відзначала, що багато пацієнтів, перенісши коронавірус у легкій формі, потім протягом певного часу скаржилися на складності з концентрацією уваги та роботою пам'яті, загальну стомлюваність.

Згідно з новим дослідженням, результати якого були опубліковані в авторитетному виданні JAMA Network Open, ці наслідки Covid-19 для деяких пацієнтів можуть бути важчими, ніж прийнято вважати.

Учені спостерігали за 740 пацієнтами, середній вік яких становив 49 років.

Навіть за кілька місяців після одужання частина пацієнтів відчувала "мозковий туман". Так, 18% пацієнтів скаржилися на погане засвоєння нової інформації, а 16% пацієнтів, які брали участь у дослідженні, скаржилися на проблеми із самоконтролем. Близько 25% усіх учасників дослідження скаржилися на складність із роботою пам'яті.

Автори дослідження вважають, що необхідні подальші пошукування, які покажуть, наскільки довгостроковими можуть бути наслідки коронавірусу.

2 Pfizer підходить для дітей

Влада США перебуває за крок від того, щоб рекомендувати застосування вакцини Pfizer для дітей віком від 5 до 11 років.

Дослідники агентства з контролю за продуктами та ліками США (FDA) опублікували дані своїх спостережень, згідно з якими вакцина Pfizer у дітей цієї вікової групи знижує ризик захворювання на коронавірус на 90,7%.

Небезпечних побічних ефектів для дитячого здоров'я виявлено не було.

FDA офіційно схвалила Pfizer для дітей. Тепер слово за Центром із контролю за захворюваннями (CDC), якщо і він схвалить вакцину, то незабаром у США розпочнеться масштабна вакцинація дітей.

Передбачається, що вони отримуватимуть дві дози, як і дорослі, проте дозування препарату для них значно менше.

Також версія вакцини Pfizer для дітей має дещо іншу хімічну формулу та більш вільні умови зберігання. Це сприятиме її поширенню в дитячих медичних закладах, зазначають чиновники.

3 Аналіз на Covid-19 за диханням

Можливо, час, коли здавати аналіз на коронавірус потрібно було шляхом не особливо приємного мазка в носоглотці, скоро мине.

Дослідники з університету Огайо опублікували результати випробувань своєї методики діагностики Covid-19 за диханням.

Вони стверджують, що точність аналізу становить 88%.

Методика перевірена на пацієнтах, які раніше вже здавали звичайний ПЛР-тест на Covid-19.

Поки не зовсім ясно, наскільки серйозним має бути захворювання, аби його можна було визначити за диханням, дослідники припускають, що точність діагностики може залежати саме від цього фактора.

Проте вчені вже звернулися до FDA за дозволом на масштабні клінічні випробування свого методу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X