В Україні можна робити щеплення від COVID-19 різними вакцинами, але це не рекомендується — Лапій

7 липня 2021, 16:13
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики Федір Лапій у коментарі Радіо НВ пояснив, чи можна робити вакцинацію від коронавірусу за змішаною схемою.

«Для того, щоби лікар в Україні прийняв рішення про те, що ми можемо міксувати [вакцини], має бути прийнято рішення Міністерством охорони здоров’я, щоби це дозволити. Бо інструкція до конкретної вакцини цього не передбачає», — зазначив Лапій.

Відео дня

За його словами, вакцинація за змішаною схемою представляє практичний і науковий інтерес.

«Може виникнути дефіцит або деякі країни стикнулися із цим питанням, коли вони припинили використовувати вакцину від AstraZeneca для певної вікової категорії. […] Перші рішення приймалися більше на логічних міркуваннях, що нехай це тоді буде друга доза від Pfizer/BioNTech, як це було в Німеччині», — зауважив Лапій.

Він повідомив, що близько місяця тому з’явилися результати досліджень із Великої Британії, Іспанії і Німеччини.

«Там не була велика кількість людей, це декілька сотень людей, і ці дослідження переважно стосувалися побічних реакцій. […] Іспанське дослідження також розглядало, як формується імуновідповідь, щоби було простіше зрозуміло, який рівень антитіл, коли перша доза від AstraZeneca, а друга доза від Pfizer-BioNTech. І [за його результатами], рівень антитіл дуже високий. Але хотілося би зауважити, що це не є еквівалентно ефективності. Важко сказати, що ефективність при цьому буде еквівалентна тому, коли дві дози від одного виробника», — наголосив посадовець.

Слухайте подкаст на цю тему

Лайпій також повідомив, що 30 червня Національна технічна група з питань імунопрофілактики розглянула це рішення і дозволила лікарям робити вакцинацію різними вакцинами, з огляду на дефіцит AstraZeneca і наявність Pfizer-BioNTech.

«Але краще цього не робити, бо ми не даємо гарантій, що ефективність буде така сама. І ми все ж таки робимо це з певною оговоркою, з певними нюансами, і таке допускаємо. І на штабі це рішення прийнято в п’ятницю, зараз воно має бути підготовлене в вигляді рекомендацій для лікарів, які працюють в Україні для того, щоб вони користувалися вже затвердженими рекомендаціями. На цьому тижні ці рекомендації мають бути вже доведені до пуття», — додав він.

В Україні з початку кампанії з вакцинації від COVID-19 зробили понад три мільйони щеплень від коронавірусу. Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я 7 липня, з кінця лютого жителям країни ввели 3 092 168 доз. З цієї кількості одну дозу COVID-вакцини отримали 2 136 561 особа, а повністю імунізовані - 955 607 осіб.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X