Вчені назвали хронічні хвороби, які підвищують ваші шанси захворіти на COVID-19

22 серпня 2020, 11:13
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Великої Британії заявили, що наявність деяких хронічних хвороб, а також приймання конкретних препаратів для їх лікування, може бути пов’язане з підвищеними ризиками зараження COVID-19.

Згідно з результатами нового дослідження представників Університету Глазго, мультиморбідність і поліпрагмазія пов’язані з підвищеними ризиками зараження COVID-19.

Відео дня

Мультиморбідністю називають наявність хронічних або рецидивних захворювань, а поліпрагмазія — це одночасне призначення пацієнту декількох лікарських препаратів.

У межах дослідження вчені проаналізували дані про 428 тис. пацієнтів у віці від 37 до 73 років і з’ясували, що люди з мультиморбідністю і поліпрагмазією мали вищі ризики зараження COVID-19.

Зокрема, вчені дійшли висновку, що у людей з діабетом і високим кров’яним тиском ризик зараження COVID-19 у середньому був вищим на 77%.

Крім того, автори роботи виявили, що пацієнти «небілої етнічної групи» з мультиморбідністю були пов’язані з підвищеними ризиками зараження COVID-19 як мінімум у три рази.

У роботі зазначено, що люди з мультиморбідністю і найвищим ризиком зараження COVID-19 були з соціально-економічно неблагополучних регіонів, належали до «небілих етнічних груп», страждали від ожиріння і мали проблеми з нирками.

«Мультиморбідність і поліпрагмазія самі по собі є глобальними проблемами охорони здоров’я. Наше дослідження показує, що позитивний результат тесту на COVID-19 найчастіше зустрічається у людей, що живуть з такими захворюваннями. Ці результати будуть важливі для громадської охорони здоров’я і прийняття клінічних рішень у майбутньому, оскільки ми продовжуємо піклуватися про здоров’я тих, хто піддається найбільшому ризику важкої інфекції COVID-19 під час цієї пандемії», — пишуть автори роботи.

Подібні дослідження допомагають вченим і медикам визначати групи ризику пацієнтів з COVID-19, яким загрожують важкі симптоми хвороби, і завчасно вживати заходи для їх лікування.

Як уже писав НВ, днями вчені з Університету Кейс Вестерн Резерв у штаті Огайо заявили, що препарат гідроксихлорохін (HCQ) не є засобом противірусного захисту від COVID-19.

Нове дослідження довело, що HCQ неефективний у профілактиці COVID-19 у пацієнтів з вовчаком та ревматоїдним артритром. Це, на думку вчених, передбачає, що препарат може бути неефективним профілактичним засобом від коронавірусу для населення в цілому.

«Враховуючи структуру дослідження, можна зробити обґрунтоване припущення про те, що цей препарат неефективний для запобігання COVID-19 у людей без зазначених захворювань. Нерідко щось багатонадійне у лабораторії виявляється неефективним у більш складній біологічній структурі людини», — пишуть автори роботи.

Для аналізу ефективності цього препарату вчені використали національну базу даних з інформацією про пацієнтів, яких лікували від COVID-19 за допомогою HCQ.

На початку весни 2020 року цей препарат вважали перспективним засобом у боротьбі з пандемією COVID-19 і його просували деякі медійні особистості, враховуючи Дональда Трампа та Ілона Маска.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X