Медична загадка. Все, що потрібно знати про хворобу Крона

30 серпня 2019, 04:08

Ця загадкова хвороба вперше була описана в 1932 році американським лікарем Баррилом Кроном. Раніше захворювання діагностувалося досить рідко, але зараз зустрічається все частіше.

Хвороба Крона — це хронічне запальне захворювання шлунково-кишкового тракту, яке може вражати всі його відділи — від порожнини рота до прямої кишки. Захворювання характеризується трансмуральним запаленням і проявляється появою вузликових утворень на слизовій.

Відео дня

На сьогодні не існує препаратів, які можуть повністю вилікувати людину від хвороби Крона, так як немає повної ясності, чому захворювання виникає. Серед основних причин називають інфекційні, генетичні та імунологічні фактори.

Також на розвиток хвороби можуть впливати нездоровий спосіб життя, особливості харчування і порушення балансу мікрофлори кишечника.

Симптоми захворювання

Всі симптоми дуже схожі на прояви неспецифічного виразкового коліту — болі в животі, розлад шлунку, здуття живота, спрага і блювота. Також може підвищуватися температура, пропадати апетит, виникає загальна слабкість і апатія.

Хронічна форма хвороби Крона розвивається в кілька етапів протягом 5 років: перші прояви, виражені клінічні симптоми і період ускладнень.

Діагностика та лікування хвороби Крона

Діагностувати хворобу Крона може тільки лікар після ретельного огляду, аналізів крові і ендоскопічного дослідження.

Людям, хворим на хворобу Крона, лікарі пропонують комплексну терапію — протизапальні препарати, імунодепресанти, стероїдні гормони, вітаміни, а також обов’язкове дотримання дієти.

Всі ці заходи спрямовані на досягнення стійкої ремісії, так як на даний момент не існує препаратів, які повністю вилікують від цього захворювання.

Якщо стандартне лікування не дає результату, лікарі можуть запропонувати сегментарне видалення ушкодженої частини кишки.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X