Чотириденний робочий тиждень позитивно впливає на сон працівників — дослідження

Чотириденний робочий тиждень позитивно впливає на якість сну працівників (Фото:GulyaevStudio/Depositphotos)
Близько 40% із 2900 працівників британських компаній, які перейшли на скорочений робочий тиждень, констатували покращення якості сну.
Дослідження було організовано 4 Day Week Global у співпраці з вченими Бостонського коледжу та Кембриджського університету.
У ньому взяла участь 61 компанія. Їхнім співробітникам було запропоновано протягом пів року працювати чотири дні на тиждень замість п’яти, а потім розповісти про свої враження.
40% з них заявили, що у них поменшало проблем зі сном, 45% не помітили змін, а 15% повідомили про погіршення якості сну.
56 із 61 компаній-учасниць, або 92% за підсумками експерименту заявили, що продовжать роботу у чотириденному режимі.
У 2015—2019 роках в Ісландії провели два масштабні експерименти, щоб з’ясувати, як скорочення робочого тижня впливає на продуктивність та добробут працівників. Загалом у них взяли участь понад 2500 осіб, тобто понад 1% працездатного населення Ісландії. Учасників експериментів перевели з 40-годинного робочого тижня на 35- або 36-годинний. Зарплату при цьому залишили на колишньому рівні.
Дослідження показали, що скорочення робочого часу може мати сильний позитивний вплив на баланс між роботою та особистим життям. Самопочуття учасників експериментів покращало, оскільки в них було більше часу для себе та домашніх справ, а також для спілкування з друзями та рідними.
Британський та ісландський експерименти є найбільшими аналізами впливу чотириденного робочого тижня на якість сну. Проте раніше у різних країнах вчені вивчали особливості циркадних ритмів у працівників із різним робочим режимом.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.