Анатомія перехідного віку. Нейробіологи з’ясували, чому підлітки не слухають батьків

27 червня, 15:00
Підлітки нечасто слухають своїх мам. І тому є причина (Фото:vadimphoto1@gmail.com/depositphotos)

Підлітки нечасто слухають своїх мам. І тому є причина (Фото:vadimphoto1@gmail.com/depositphotos)

Неслухняність тінейджерів — звичайна історія, яку дорослі, як правило, списують на погану компанію, гормони або відсутність виховання. Але фахівці зі Стенфорда з’ясували, що все набагато складніше.

Дослідники сканували мозок дітей віком від 7 до 16 років під час того, як їхні матері та незнайомі жінки вимовляли різні слова. Останні були чистою тарабарщиною: тибудішолт, кібудішолт і пібудішолт. Використання безглуздих наборів звуків дозволило вченим вивчати реакцію на сказане, а не на його суть.

Відео дня

З'ясувалося, що у піддослідних найчастіше активізувалися ділянки мозку, які відповідають за пам'ять та можливість отримання заохочення. При цьому діти молодшого шкільного віку охочіше реагували на слова власних мам, а підлітки 13 років і старші на те, що вимовляли незнайомі жінки.

Результати дослідження фахівці пояснили особливостями соціалізації підлітків. З віком інтереси дітей виходять далеко за межі сім'ї, і логічно, що інформація від незнайомих людей буде більш цікавою та корисною для індивіда.

Дослідження зацікавило інших учених, деякі з них погодилися з висновками групи зі Стенфорда.

«У міру дорослішання наше виживання все менше і менше залежить від материнської підтримки, – каже Леслі Зельцер, біоантрополог із Університету Вісконсін-Медісон. — Натомість ми все більше й більше покладаємося на своїх однолітків — друзів і тих, хто ближчий до нас за віком».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X