Медики з’ясували, чим може бути небезпечний парацетамол — ось хто в групі ризику

8 лютого, 13:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Медики виявили дуже несподіваний ефект (Фото:Вікіпедія)

Медики виявили дуже несподіваний ефект (Фото:Вікіпедія)

Дослідження у Шотландії показало, що тривале вживання парацетамолу може збільшити ризик серцевих захворювань та інсультів у людей із високим кров’яним тиском.

Дослідження у Шотландії показало, що тривале вживання парацетамолу може збільшити ризик серцевих захворювань та інсультів у людей із високим кров'яним тиском.

Автори кажуть, що пацієнти, які отримали рецепт на знеболювальне, повинні обрати найнижчу ефективну дозу.

Відео дня

Парацетамол часто пропонували як безпечнішу альтернативу іншому класу знеболювальних, які називаються нестероїдними протизапальними препаратами ( НПЗП) як відомо, підвищують кров'яний тиск та ризик серцевих захворювань.

У новій роботі 110 пацієнтам із високим кров'яним тиском в анамнезі на два тижні призначали один грам парацетамолу чотири рази на день – стандартна доза для пацієнтів із хронічним болем – або відповідне плацебо. Усі пацієнти отримували обидва види лікування в рандомізованому та сліпому порядку.

У тих, кому прописали парацетамол, спостерігалося значне підвищення артеріального тиску, порівняно з тими, хто приймав плацебо.

Дослідницька група каже, що результати повинні призвести до перегляду довгострокових призначень парацетамолу пацієнтам, особливо тим, хто має високий кров'яний тиск, або тим, хто має підвищений ризик серцевих захворювань або інсульту.

Професор сер Нілеш Самані, медичний директор Британського кардіологічного фонду, який фінансував дослідження, сказав: «Це дослідження показує, як швидко регулярне вживання парацетамолу може підвищити артеріальний тиск у людей з гіпертонією, які вже схильні до підвищеного ризику серцево-судинних захворювань».

Раніше НВ писав, що австралійські дослідники з Університету Сіднея з'ясували, що популярний анестетик парацетамол не допомагає полегшити біль при артриті.

У ході клінічних експериментів вчені визначили, що вплив парацетамолу на хвору спину анітрохи не ефективніший, ніж плацебо. Лікарський препарат парацетамол, який приймають десятки мільйонів людей по всьому світу від болю у спині або при артриті, насправді не має майже жодного ефекту на пацієнтів.

Вчені з'ясували, що, незважаючи на те, що в клінічних рекомендаціях міститься порада про використання парацетамолу як основні ліки проти болю в спині та при артриті, цей лікарський препарат є неефективним для лікування м'язово-скелетних розладів, а його тривале застосування призводить до пошкоджень печінки. .

Парацетамол є найпоширенішим безрецептурним засобом лікування м'язово-скелетних розладів. У світлі отриманих нами нових доказів, найближчим часом важливо переглянути рекомендації для лікарів. У ході дослідження нам вдалося з'ясувати, що даний препарат є неефективним при болях у нижній частині спини та остеоартриті, проте значно підвищує ризик токсичного ураження печінки», – каже автор дослідження Густаво Мачадо.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X