Американські медики з’ясували, чи небезпечні вакцини від COVID-19 для вагітних жінок. Результат перевершив всі очікування

22 квітня 2021, 21:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Попри відсутність даних клінічних випробувань щодо COVID-вакцинації за участю вагітних жінок, все більше досліджень показують, що щеплення від коронавірусу безпечні як для матері, так і для дитини.

Американські медики провели експеримент для оцінки безпеки вакцин в якому опрацювали дані понад 130 вагітних жінок, пише видання WebMD.

Учасники дослідження були в віці від 18 до 45 років і отримали обидві дози вакцини Pfizer або Moderna протягом одного з триместрів. Вони надавали зразки крові і грудного молока після кожної дози вакцини.

Відео дня

За результатами експерименту, вакцини викликали аналогічну сильну відповідь антитіл у вагітних жінок, що годують, як і у невагітних.

Згідно з даними дослідників, вони порівняли їх рівні антитіл з зараженими COVID-19 вагітними, і виявилося, що у вакцинованих жінок кількість антитіл була набагато вища.

«Це важливо, тому що багато людей схильні думати, що після зараження COVID-19 вони захищені від вірусу. Це відкриття припускає, що вакцини викликають більш сильну відповідь імунітету, ніж сама інфекція, і це може бути важливо для тривалого захисту від COVID-19 «, — каже медик.

У дослідженні також з’ясовувалося, чи отримують новонароджені антитіла, що виробляються їх матерями.

«У 10 жінок, що народили ми виявили антитіла в їх пуповині і грудному молоці» — каже Андреа Едлоу, доктор медицини, провідний дослідник і фахівець в Массачусетської лікарні загального профілю в Бостоні.

Новонароджені особливо уразливі до респіраторних інфекцій, тому що у них маленькі дихальні шляхи, а їх імунна система недостатньо розвинена. Ці інфекції можуть бути смертельними в ранньому віці.

«Стратегія громадської охорони здоров’я полягає в вакцинації матерів проти респіраторних вірусів, бактерій і паразитів, яким піддаються новонароджені віком до 6 місяців. Грип і коклюш — два приклади вакцин, які ми даємо матерям, і як ми знаємо, вони переносять антитіла через пуповину», — каже Едлоу.

Інше дослідження, також опубліковане минулого місяця, підтвердило, що антитіла були передані від 27 вакцинованих вагітних матерів їх немовлятам під час пологів. Нове відкриття полягало в тому, що жінки, які були вакциновані обома дозами в третьому триместрі, передали більше антитіл, ніж жінки, вакциновані пізніше або тільки з однією дозою.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X