Ще не навчився? Коронавірус, ймовірно, не поширюється через сльози

26 березня 2020, 13:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські медики показали, що в сльозах інфікованих новим коронавірусом пацієнтів немає його слідів.

Проте, автори дослідження з обережністю говорять про «низький ризик» зараження через сльози, а не про повну його відсутність.

Справа в тому, що ні у одного з пацієнтів в дослідженні не було кон’юнктивіту. Проте, представники охорони здоров’я вважають, що цей симптом все ж розвивається, але тільки у 1−3% людей з коронавірусом.

Відео дня

Автори дослідження дійшли висновку, що їх результати в поєднанні з низькою частотою виникнення кон’юнктивіту серед інфікованих пацієнтів дозволяють припустити, що ризик передачі вірусу через сльози є дуже низьким.

Для проведення дослідження Іван Сеа і його колеги з Національної університетської лікарні в Сінгапурі зібрали зразки сліз від 17 пацієнтів з COVID-19 з моменту, коли у них проявилися симптоми, до тих пір, поки вони не одужали приблизно через 20 днів. Ні вірусна культура, ні полімеразна ланцюгова реакція зі зворотною транскрипцією не виявили вірус в їх сльозах протягом двотижневого перебігу захворювання.

Доктор Сеа також брав зразки із задньої частини носа і горла протягом того ж періоду часу. У той час як сльози пацієнтів були очищені від вірусу, їх ніс і горло кишіли SARS-CoV-2. Доктор Сеа сказав, що сподівається, що нова робота допоможе направити більше досліджень на запобігання передачі вірусу через більш важливі шляхи, такі як краплі.

Незважаючи на ці обнадійливі новини, людям важливо розуміти, що захист ваших очей, а також рук і рота може уповільнити поширення респіраторних вірусів. Коли хворий кашляє або розмовляє, вірусні частинки можуть потрапити з рота або носа на обличчя іншої людини. Швидше за все, ви вдихаєте ці краплі через рот або ніс, але вони також можуть потрапити всередину через ваші очі.

Ви також можете заразитися, доторкнувшись до чогось, на чому є вірус — наприклад, до столу чи дверній ручці - і потім торкнувшись очей.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X