Страшне майбутнє. Вчені з’ясували, чи може коронавірус стати сезонним захворюванням

25 травня 2021, 06:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Як ми знаємо, COVID-19 швидко і масово поширився по всьому світу, викликавши мільйони випадків захворювання і смертей. Інфекція становить серйозну загрозу для здоров’я населення, тому важливо розібратися, чи може новий коронавірус в результаті стати частиною нашого повсякденного життя?

Таке майбутнє експерти з Університету Юти змоделювали,  використовуючи математичні моделі, при цьому детально вивчивши пандемію і те, як час змінює наш імунітет.

«Це показує можливе майбутнє, яке ще не вирішено повністю. Протягом наступного десятиліття серйозність COVID-19 може знизитися, оскільки у населення колективно виробляється імунітет» - заявляють вчені.

Відео дня

Захворювання може послабитися у зв'язку з адаптацією нашого організму, і зміни у вірусі тут ні до чого.

Крім того, експерти спробували з'ясувати, чи може коронавірус в майбутньому стати не таким агресивним.

Для цієї теорії, вчені вивчили математичні моделі на основі доказів імунної відповіді організму на патоген SARS-CoV-2, основою яких є наявні дані про поточну пандемію.

За цими даними може існувати певна доза, при якій вірус не провокує серйозні ускладнення.

Наприклад теорія припускає, що людина, яка отримала невелику дозу вірусу, найімовірніше матиме легкий випадок COVID-19 і розповсюдить невелику кількість вірусу.

І протилежно цьому, якщо отримати велику дозу вірусу, можна важко захворіти і поширення вірусу буде більше.

Також існує припущення, що маски і соціальна дистанція знижують дозу вірусу. А у дітей навряд чи розвинеться важке захворювання.

Крім того, очікується, що дорослі, які перехворіли на COVID-19 або пройшли вакцинацію, захищені від важких захворювань.

Якщо хоч кілька з цих теорій виявиться правдою, то велика частина населення може бути схильна до легких захворювань в довгостроковій перспективі.

В цьому випадку SARS-CoV-2 стане «просто ще одним сезонним коронавірусом».

Варто зазначити, що ці моделі не враховують всі можливі фактори впливу на траєкторію хвороби. Наприклад, якщо нові штампи вірусу подолають частковий імунітет, COVID-19 може змінитися на гірше.

Також, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Анрі Клюге також побоюється, що нові мутації можуть дати перевагу коронавірусу.З а його словами, пандемія може закінчитися на початку 2022 року. Але сам вірус ще не зникне.

Тим часом, американські вчені Інституту показників і оцінки здоров'я (IHME) у Вашингтонському університеті, вже прогнозують наступний спалах коронавірусу, який відбудеться взимку 2022 року.

Фахівці заснували цей прогноз частково на тому, що вірус SARS-CoV-2I все-таки може стати сезонним.

За словами вчених, щоб запобігти «відродженню» COVID-19, до кінця необхідно вакцинувати 80-85% населення., Що є неможливим через недостатню кількість вакцин і в цілому негативного бажання людей.

Крім того, через те, що з часом відбувається ослаблення імунітету до вакцин, людям, які були вакциновані в період з грудня 2020 року по лютий 2021 року, ймовірно, буде потрібно повторна вакцинація до зими.

Крім того, вчені різко розкритикували нове керівництво Центру по контролю і профілактиці захворювань (CDC), яке дозволило повністю вакцинованим від коронавірусу американцям не носити маску на вулиці.

Вчені зазначають, що через різкий спад носіння масок, в США прогнозують зростання випадків COVID-19 вже в серпні.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X