Несподівано. Щоденне вживання грейпфрута мало не закінчилося для жінки ампутацією ноги

8 вересня, 09:34
У поєднанні з іншими факторами грейпфрутовий сік призвів до тромбоутворення (Фото:pixabay)

У поєднанні з іншими факторами грейпфрутовий сік призвів до тромбоутворення (Фото:pixabay)

Вживання фрукта разом із кількома іншими несприятливими чинниками викликало виникнення тромбу. Його вдалося розщепити, уникнувши ампутації.

У 2008 році до лікарні швидкої допомоги в Олімпії, США звернулася жінка. Її турбувала задишка, труднощі при ходьбі та запаморочення.

Лікарі провели обстеження та виявили в її лівій нозі тромб. Ситауція була серйозною і жінка могла позбутися кінцівки, але в результаті тромб все ж таки вдалося розчинити.

Відео дня

З'ясування причин цього тромбу зайняло багато часу, проте в результаті фахівці змогли впевнено сказати, що причною була специфічна дієта жінки. Пацієнтка вживала по грейпфруту на день, а цей фрукт блокує дію ферменту CYP3A4, який розщеплює гормон естроген.

У крові жінки його стало достатньо через прийом протизаплідних засобів. Відомо, що цей гормон може прискорити тромбоз.

Крім того, лікарі виявили, що напередодні жінка зробила відносно довгу поїздку на машині — близько півтори години, і мала генетичне відхилення, яке називається лейденською мутацією фактора V, яке пов'язане з порушенням згортання крові.

Все разом призвело до утворення великого тромбу, який закупорив посудину. Фахівці звинувачують саме грейпфрути, оскільки тромб утворився після систематичного вживання цього фрукта.

" Я б порадив уникати будь-яких екстремальних дієт, тому що вони можуть мати непередбачувані наслідки", - говорить доктор Тревор Беглін, гематолог.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X