Регулятор ЄС рекомендував бустерні дози Moderna і Pfizer, але не для всіх

Вакцини від коронавірусу Pfizer і Moderna (Фото:REUTERS / Dado Ruvic / Illustration)
Комітет Європейського агентства лікарських засобів (EMA) рекомендує отримати бустерні дози вакцинами Pfizer і Moderna від коронавірусу людям з ослабленим імунітетом.
У пресслужбі EMA уточнили , що бустерна доза може вводитися через 28 днів після другої ін'єкції.
За даними досліджень, третя доза цих вакцин збільшує здатність виробляти антитіла проти вірусу, який викликає COVID-19, у пацієнтів з трансплантацією органів з ослабленою імунною системою.
Поки немає прямих доказів того, що здатність виробляти антитіла у цих пацієнтів захищає від COVID-19. Очікується, що бустерна доза підвищить захист, принаймні, у деяких пацієнтів.
«EMA буде продовжувати відстежувати будь-які дані про її ефективність», - йдеться в повідомленні.
Також йдеться про те, що важливо розрізняти третю дозу для людей з ослабленою імунною системою і людей з нормальною імунною системою. Відносно останніх дослідження показали значне підвищення рівня антитіл, коли бустерна доза вводиться приблизно через 6 місяців після другої.
«На підставі цих даних комітет прийшов до висновку, що ревакцинація може розглядатися як мінімум через 6 місяців після другої дози для людей у віці 18 років і старше», - додали в EMA.
Але в той же час уточнюється, що наразі оцінюються дані по бустерній дозі вакцини Spikevax від Moderna для людей з нормальною імунною системою.
27 серпня в Міністерстві охорони здоров'я України заявили, що поки не планують вводити бустерну дозу вакцини від коронавірусу.
ВООЗ закликала країни відмовитися від вакцинації громадян третьої дозою. В організації запропонували відмовитися від принципу, коли країни з високим рівнем доходу отримують більшість вакцин замість того, щоб поділитися цими дозами з бідними країнами.
Результати досліджень показали, що бустерна доза Pfizer, яку вводили через шість місяців після другого щеплення, збільшила кількість антитіл в 5-10 разів у порівнянні з першими двома ін'єкціями.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.