Регулятор ЄС рекомендував бустерні дози Moderna і Pfizer, але не для всіх

4 жовтня 2021, 19:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вакцини від коронавірусу Pfizer і Moderna (Фото:REUTERS / Dado Ruvic / Illustration)

Вакцини від коронавірусу Pfizer і Moderna (Фото:REUTERS / Dado Ruvic / Illustration)

Комітет Європейського агентства лікарських засобів (EMA) рекомендує отримати бустерні дози вакцинами Pfizer і Moderna від коронавірусу людям з ослабленим імунітетом.

У пресслужбі EMA уточнили , що бустерна доза може вводитися через 28 днів після другої ін'єкції.

За даними досліджень, третя доза цих вакцин збільшує здатність виробляти антитіла проти вірусу, який викликає COVID-19, у пацієнтів з трансплантацією органів з ослабленою імунною системою.

Відео дня

Поки немає прямих доказів того, що здатність виробляти антитіла у цих пацієнтів захищає від COVID-19. Очікується, що бустерна доза підвищить захист, принаймні, у деяких пацієнтів.

«EMA буде продовжувати відстежувати будь-які дані про її ефективність», - йдеться в повідомленні.

Також йдеться про те, що важливо розрізняти третю дозу для людей з ослабленою імунною системою і людей з нормальною імунною системою. Відносно останніх дослідження показали значне підвищення рівня антитіл, коли бустерна доза вводиться приблизно через 6 місяців після другої.

«На підставі цих даних комітет прийшов до висновку, що ревакцинація може розглядатися як мінімум через 6 місяців після другої дози для людей у віці 18 років і старше», - додали в EMA.

Але в той же час уточнюється, що наразі оцінюються дані по бустерній дозі вакцини Spikevax від Moderna для людей з нормальною імунною системою.

27 серпня в Міністерстві охорони здоров'я України заявили, що поки не планують вводити бустерну дозу вакцини від коронавірусу.

Слухайте подкаст на цю тему

ВООЗ закликала країни відмовитися від вакцинації громадян третьої дозою. В організації запропонували відмовитися від принципу, коли країни з високим рівнем доходу отримують більшість вакцин замість того, щоб поділитися цими дозами з бідними країнами.

Результати досліджень показали, що бустерна доза Pfizer, яку вводили через шість місяців після другого щеплення, збільшила кількість антитіл в 5-10 разів у порівнянні з першими двома ін'єкціями.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X