У Монголії зафіксували спалах чуми. Пара, що захворіла, їла бабака

2 липня 2020, 10:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Карантинні заходи оголосили в двох районах аймаку (регіону) Ховд в західній Монголії після повідомлення про спалах бубонної чуми.

Карантин почався о 10:00 29 червня і триватиме, як запевняють місцеві чиновники, «невизначений термін».

Згідно Національному центру зоонозів (НЦЗ), 27-річний житель району Цецег в аймаку Ховд був доставлений в місцеву лікарню в неділю після того, як з'їв сире м’ясо бабака.

Відео дня

Молода жінка, яка також їла м’ясо, перебуває на лікуванні і в критичному стані. Схоже, що вона була в прямому контакті з більш ніж 60 людьми і побічно з більш ніж 400 жителями району.

Зазначимо, що в сусідньому західному монгольському аймаку Баян-Йолгій в квітні 2019 року пара померла від бубонної чуми незабаром після вживання в їжу сирого м’яса бабака. 38-річний чоловік і 37-річна вагітна жінка заразилися, з'ївши м’ясо бабака, незважаючи на діючу заборону. У подружжя залишилися четверо дітей віком від двох до 13 років.

Додамо, за даними ВООЗ, бубонна чума є найпоширенішою формою чуми в світі. Вона може переходити в більш важку форму — легеневу. Обидві форми захворювання викликає один і той самий збудник.

Бубонна чума отримала свою назву через розвиток в процесі хвороби бубонів — запалених пахових або пахвових лімфатичних вузлів, які схожі на величезні мозолі або пухирі.

Бактерія Yersinia pesti, яка є збудником чуми, передається від тварин (в основному щурів, але в останні роки — і від бабаків) людині при укусі інфікованої блохи, в результаті незахищеного контакту з інфікованими тканинами і повітряно-крапельним шляхом. Тобто чума поширюється не через самих бабаків, а через бліх.

За даними ВООЗ, в 2010—2015 роках в усьому світі було зареєстровано 3248 випадків захворювання на чуму, в тому числі 584 випадки зі смертельними наслідками.

Наприкінці 2019 року в автономній провінції Китаю Внутрішня Монголія був зафіксований випадок зараження чумою, який став вже третім в країні за місяць. Комісія з охорони здоров’я області підтвердила діагноз. Повідомляється, що 55-річний чоловік захворів бубонною чумою після того, як 5 листопада з'їв м’ясо дикого кролика.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X