Знайшли крайніх. Вчені з’ясували походження однієї з найнебезпечніших мутацій COVID-19

22 квітня 2021, 07:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Біологи з Шанхая повідомляють, що тварини, які схильні до SARS-CoV-2 могли сприяти попаданню британського штаму коронавірусу в людську популяцію.

Відповідне дослідження було опубліковано в bioRxiv .

«Наші розрахунки показують, що ці варіанти коронавірусу не могли потрапити в людську популяцію спонтанно. Швидше за все, їх "предок" мав ключові мутації ще в той час, коли той циркулював серед собак, норок або кішок. Однак ми не виключаємо, що ці первинні штами британського SARS-CoV-2 просто випали з поля уваги медиків », - пишуть дослідники.

Відео дня

Вчені провели експерименти за допомогою 454 443 гена SARS-CoV-2 і 14 427 повногеномне послідовностей, зібраних по всьому світу. Результати дослідження не підтвердили більш ранню форму британського штаму в вірусних зразках від людей.

Після цього вони розширили дослідження, включивши туди тварин, результати показали деякі ранні форми B.1.1.7 у собак, включаючи зразки, взяті ще в липні 2020 року в США.

Про виявлення британського штаму Covid-19 ще в грудні 2020 року заявив британський міністр охорони здоров'я Мет Хенкок. Британський штам називають більш смертоносним і небезпечним, адже він виявився більш заразним , ніж відомі раніше штами. Підтвердження цьому вийшло в журналі British Medical Journal . Вчені довели, що смертність від нього вище на 64%, ніж у попередніх варіантів.

У першій опублікованій розшифровці аналізу нового штаму зазначено, що він має зміни приблизно в 17 важливих характеристиках. Крім того, зміни стосуються шиповидного білка. Це впливає на здатність вірусу проникати в клітини.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X