Серйозний прорив. У Лондоні почали тестування нової вакцини проти коронавірусу

12 лютого 2020, 11:58

Група британських вчених заявила, що вони одними з перших почали випробування на тваринах вакцини проти нового спалаху коронавірусу.

Дослідники з Імперського коледжу в Лондоні заявили, що їхньою кінцевою метою було знайти ефективний і безпечний спосіб зупинити поширення вірусу до кінця року.

«Ми тільки що помістили вакцину, яку ми зробили з цих бактерій, в мишей. Ми сподіваємося, що протягом наступних кількох тижнів ми зможемо визначити реакцію, яку ми можемо побачити у цих мишей, в їх крові, їх реакцію антитіл на коронавірус», — заявив дослідник Лондонського імперського коледжу Пол Маккей.

Відео дня

Вчені визнали, що не можуть бути впевнені, наскільки наразі просунуті дослідження інших команд. Зокрема, китайське державне інформаційне агентство Сіньхуа процитувало місцеве повідомлення про те, що в неділю шанхайський університет також ввів тестову вакцину мишам.

Але цей звіт цитується неназваними джерелами, і не було ніякого офіційного оголошення про китайські тести.

Слід зазначити, що розробка вакцини — це трудомісткий процес, який зазвичай включає в себе роки випробувань на тваринах і клінічних випробувань на людях. Потім регулюючі органи повинні переконатися, що вакцина досить безпечна і ефективна для масового виробництва.

Імперський коледж Лондона сподівається, що дослідження коронавірусу SARS, яке пройшло майже два десятиліття тому, може прискорити процес.

«Ми сподіваємося першими ввести цю конкретну вакцину в клінічні випробування на людях, і, можливо, це щось особисте», — сказав Маккей.

«Після завершення першого етапу випробувань, який може зайняти кілька місяців, його можна відразу ж почати з випробування ефективності для людей, який також займе кілька місяців. Так що, можливо, до кінця цього року з’явиться життєздатна перевірена вакцина, яка буде придатна для використання людьми», — додав Маккей.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X