Дешевше конкурентів. Медики з Оксфорда розповіли про ефективність своєї вакцини від COVID-19

23 листопада 2020, 12:22

Британська фармацевтична група AstraZeneca і Оксфордський університет заявили, що їх вакцина проти COVID-19 продемонструвала «середню ефективність 70 відсотків».

При цьому ефективність залежить від способу введення вакцини і може досягати 90%, підкреслили дослідники.

«Ефективність та безпечність цієї вакцини підтверджують, що вона буде високоефективною проти COVID-19 і дасть негайний вплив на цю надзвичайну ситуацію в області суспільної охорони здоров’я», — сказав в заяві виконавчий директор AstraZeneca Паскаль Соріо.

Відео дня

Результати варіювалися від 62 до 90 відсотків ефективності в залежності від дозування вакцини. Середнє значення в 70% нижче в порівнянні з ефективністю вакцин проти коронавірусу, випробуваних конкурентами Pfizer / BioNTech і Moderna, які показали більш 90%.

У заяві йшлося, що «позитивні результати високого рівня проміжного аналізу клінічних випробувань AZD1222 в Великобританії і Бразилії показали, що вакцина була високоефективною у запобіганні COVID-19 … і в учасників не було зареєстровано жодної госпіталізації або серйозних випадків захворювання».

«Одна схема дозування показала ефективність вакцини на 90 відсотків, коли AZD1222 вводили у вигляді половинної дози, а потім повної дози з інтервалом не менше одного місяця», — підкреслили дослідники.

При цьому схема з введенням двох повних доз з інтервалом не менше одного місяця показала 62-відсоткову ефективність.

«Дивно, але ми виявили, що один з наших режимів дозування може бути ефективним приблизно на 90 відсотків, і якщо цей режим дозування буде використовуватися, більшу кількість людей можна буде вакцинувати за допомогою запланованих поставок вакцини», — підкреслив професор Оксфорда Ендрю Поллард.

AstraZeneca заявила, що «негайно підготує нормативне утворення даних владі по всьому світу, у яких є структура для умовного або раннього затвердження».

Фармацевтична група буде запитувати у Всесвітній організації охорони здоров’я список для використання в надзвичайних ситуаціях, щоб прискорити доступність вакцини в країнах з низьким рівнем доходу. AstraZeneca заявила, що розраховує на виробництво до трьох мільярдів доз вакцини.

При цьому, на відміну від препаратів Pfizer / BioNTech і Moderna ця вакцина може зберігатися, транспортуватися і оброблятися «в нормальних охолоджуваних умовах» від двох до восьми градусів за Цельсієм протягом як мінімум шести місяців.

Важливо відзначити, що ця вакцина дешевше рішень Pfizer / BioNTech і Moderna. Її собівартість становить близько $ 5. Крім того, оксфордська вакцина працює не так, як рішення від конкурентів. У цій вакцині аденовірус шимпанзе доставляє білок коронавірусу в клітини людини.

В даний час в випробуваннях проходять оцінку понад 23000 дорослих, і очікується, що їх число зросте до 60 000, йдеться в заяві.

«Клінічні випробування також проводяться в США, Японії, Росії, Південній Африці, Кенії і Латинській Америці з запланованими випробуваннями в інших країнах Європи і Азії», — додав Ендрю Поллард.

Раніше НВ писав, що ціна однієї дози вакцини від коронавірусної інфекції виробництва американської фармкомпанії Moderna буде коливатися від $ 25 до $ 37. Про це заявив глава компанії Стефан Бансель.

За його словами, кінцева вартість буде залежати від розміру партії, яка буде необхідна замовнику.

«Це справедлива ціна, враховуючи вартість лікування важкохворого COVID-19 для системи охорони здоров’я. Ми не зацікавлені в максимальному прибутку», — пояснив Бансель.

Глава Moderna зазначив, що зараз компанія веде переговори з Єврокомісією про постачання препарату в Європу. Він підкреслив, що до підписання договору на поставку вакцини залишилося кілька днів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X