Цифровий анальгін. Вчені винайшли спосіб контролювати біль без таблеток

5 червня 2020, 14:44
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Медичні інженери з США випробували на тваринах ін'єкційний електрод, який може полегшити хронічний нервовий біль. Пристрій може замінити дорогі імплантати, які полегшують біль у спині, і бути безпечніше, ніж опіоїдні ліки.

Розвиток нейрокомп'ютерних інтерфейсів, які дозволять розширити можливості людського організму, вже на горизонті сучасних технологій.

Принцип роботи подібних систем заснований на підключенні до певних ділянок нервової системи людини спеціальних електронних пристроїв, які можуть зчитувати і передавати деякі імпульси нашого тіла.

Відео дня

А що якщо такі гаджети зможуть приглушати сигнали організму, які людина відчуває як хронічний біль?

Про розробку «електронного болезаспокійливого» нещодавно заявили вчені з Вісконсинського Університету в Медісоні, які представили ін'єкційний електрод для полегшення хронічного болю.

В основі так званого «ін'ектрода» лежить рідкий силіконовий гель, заповнений дрібними металевими частинками, що передають електричний сигнал.

Пристрій потрібно ввести поблизу нерва, який викликає біль, після чого він твердне і може використовуватися у якості електричного провідника.

«Тепер у нас є прямий зв'язок для стимуляції глибокого нерва з поверхні шкіри, без впливу на нерви на поверхні шкіри. Ми намагаємося довести технологію до такого рівня, щоб вона була схожа на татуювання з точки зору проникнення у організм», - пояснює один з авторів розробки, професор біомедичної інженерії та неврологічної хірургії Кіп Людвіг.

За його словами, використання електричних імпульсів для зміни нервової діяльності називається нейромодуляцією, і ця технологія може ефективно лікувати хронічний біль.

Іншими словами, розроблений електричний пристрій перериває сигнал про хронічний болю, який постійно надходить у ваш мозок.

Автори відкриття припускають, що такий спосіб дозволить замінити дорогі імплантати, які використовуються, наприклад, для полегшення хронічного болю у спині, і відмовитися від використання небезпечних опіоїдних анальгетиків.

Подібно до таких наркотичних речовин, ін'ектроди також порушують передачу сильних больових імпульсів у організмі, але при цьому не викликають звикання і не впливають на психічне здоров'я людини.

Вчені вже протестували свій пристрій на свинях і успішно ввели електрод у ганглії спинного мозку. Під час експерименту з тваринами дослідники використовували звичайний пристрій для електростимуляції, вартістю $50.

Автори розробки заявляють, що м'які і гнучкі ін'ектроди дозволять уникнути їх пошкодження і будуть безпечними для людини навіть під час руху.

Це є серйозною проблемою, оскільки імплантати-стимулятори спинного мозку часто деформуються і вражають нервову систему людини, що може привести до серйозних травм або смерті.

Вчені з Вісконсіна планують вперше випробувати свій пристрій на людях наступного року.

Нагадаємо, першим у світі офіційно визнаним кіборгом вважають 35-річного британського художника Нейла Харбіссона.

В голову Харбіссона вбудована антена, яка допомагає йому визначати кольори: електронний пристрій зчитує вібрації кольорів і передає будь-який з них. Біочіп Нейла Харбіссона навіть підключений до інтернету і дозволяє йому «відчувати» кольори з певних передавачів по всьому світу.

За даними аналітичної групи Juniper Research, до 2030 року поставки пристроїв з нейрокомп'ютерних інтерфейсом досягнуть 25,6 млн, у порівнянні з 350 тис. пристроїв в 2019-му.

Зараз найбільш поширеним прикладом об'єднання людського організму і електронного пристрою є кохлеарний імплантат, який покращує слух людей з нейросенсорною втратою слуху.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X