Надшвидка регенерація. Знайдено білок, який впливає на швидкість загоєння ран

11 грудня 2021, 08:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені виявили білок для швидкого загоєння ран (Фото:Diana Polekhina/Unsplash)

Вчені виявили білок для швидкого загоєння ран (Фото:Diana Polekhina/Unsplash)

Вчені з Сінгапуру виявили, що білок Agrin у найкоротші терміни сприяє загоєнню ран, в майбутньому це може зробити прорив у лікуванні пошкоджених тканин, викликані опіками або хронічними захворюваннями, такими як діабет.

Ускладнення, коли справа стосується загоєння хронічних ран не рідкість серед людей, які страждають на діабет або опіковими травмами.

Вони є основною причиною ампутації та зниження якості життя багатьох пацієнтів, зазначають дослідники.

Відео дня

Вчені виявили, що під час пошкодження тканин збільшується кількість білка Agrin, який зберігає механічну структуру пошкоджених шарів шкіри за рахунок регенерації.

Під час травми більшість позаклітинного матриксу, який допомагає відновлювати тканину, втрачається, що уповільнює загоєння ран.

Таким чином, своєчасне заповнення запасів ключових білків може прискорити загоєння ран.

Результати відкривають потенціал для розробки біоматеріалів для загоєння ран на основі білка Agrin, які можуть прискорити загоєння шкіри за рахунок відновлення пошкоджених тканин.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X