Вчені розповіли про найприродніше лікування від безсоння. Воно вам сподобається

1 березня 2021, 13:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Безсоння — поширена проблема, яка під час пандемії набрала нової сили. Однак медики рідко згадують про потенційно немедикаментне снодійноме, яке є безкоштовним і доступним для людей: секс.

Причому секс підходить будь-який — як з партнером, так і поодинці.

Після оргазму рівень окситоцину і пролактину підвищується, а рівень кортизолу падає. Підвищення рівня гормонів гарного самопочуття в організмі і зниження рівня гормонів стресу може допомогти краще спати. Однак даних про секс і сон насправді небагато.

Відео дня

Одне з небагатьох досліджень було проведено в далекому 1985 році — тоді невеличкий експеримент на 10 добровольцях не показав зв’язку між мастурбацією і сном. Ще одне пройшло в 2016 році — тоді вчені прийшли до висновку, що секс є «можливою альтернативою або доповненням до інших стратегій лікування безсоння».

Це висновок, до якого багато людей приходять самостійно, пише Neuroscience News. Дослідження, проведене в 2019 році за участю 778 людей під керівництвом доктора Мішель Ластелла з Університету Центрального Квінсленда в Австралії, показало, що і чоловіки, і жінки відчувають, що вони швидше засинають і краще сплять після оргазму з партнером або поодинці.

Ластелла зазначив, що людям все складніше дотримуватися гігієни сну — установка часу для засипання, регулярні вправи для здорового сну, відмова від «ще однієї серії» — все це вимагає великих зусиль. Він упевнений, що заміна «екранного часу на ігрове» є чудовою альтернативою.

Вплив сексу на сон досліджено слабо відразу з кількох причин. По-перше, табу — багато хто не люблять говорити про секс або соромиться цього. По-друге — проблема логістики: наприклад, взяти кров для вимірювання гормональної активності під час, відразу після оргазму, а також під час сну досить проблематично.

Дорогі портативні пристрої для полісомнографії можуть допомогти вирішити деякі з цих проблем, перенісши лабораторію в спальню, а не спальню в лабораторію. Але вчений упевнений, що саме зниження стигми, пов’язаної зі сном та сексом, залишається набагато більшою перешкодою.

Доктор Керолайн Пукал, директорка лабораторії сексуальних досліджень Університету Квінз, каже, що багато хто з її пацієнтів вже використовує мастурбацію в якості снодійного. «Пацієнти часто розповідають про те, що це частина їхнього розпорядку перед сном… і що це те, що допомагає їм розслабитися та заснути».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X