Мозок чоловіків змінюється після народження дитини — іспанські вчені

12 вересня, 11:09
Мозок молодих батьків адаптується до нової соціальної ролі (Фото:unsplash)

Мозок молодих батьків адаптується до нової соціальної ролі (Фото:unsplash)

Про те, що материнство змінює структуру мозку жінок, відомо давно. Але з’ясувалося, що чоловіки також переживають зміни, хоч і не такі виражені.

Фахівці вивчили мозок 40 чоловіків, які готувались стати батьками. Вони проводили дослідження протягом вагітності та через кілька місяців після.

В якості контрольної групу виступили 17 бездітних чоловіків.

Відео дня

МРТ показало, що у молодих батьків суттєво покращується зорова пам’ять за рахунок адаптації відповідних ділянок мозку. При цьому вони відзначали велику пластичність кори головного мозку, яка відповідає за соціальну адаптацію.

Однак з’ясувалося, що ці речі не пройшли безслідно — дослідники виявили, що в середньому новоспечені батьки втрачали 1−2% обсягу кори головного мозку після народження першої дитини.

Звучить страшно, але насправді продуктивність багатьох процесів у головному мозку лише збільшилася. Це — зайвий доказ існування нейропластичності як однієї з властивостей людського мозку.

Цікаво, що зміни у чоловічому організмі, на відміну від жіночого, були запущені не фізіологічними процесами, а самим фактом вагітності партнерки.

Вчені кажуть, що в майбутньому хочуть краще вивчити соціальні важелі впливу на структуру головного мозку, ефективність його роботи та фізіологічні характеристики.

Це дозволить дізнатися, за якими законами розвивається наша нервова система, і навіть краще вивчити адаптивні процеси організму.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X