Дивіться у вічі. Знайдено спосіб виявити аутизм на ранній стадії

22 червня, 10:39
Визначення аутизму та СДВГ по сітківці ока може бути дуже перспективним для ранньої діагностики (Фото:unsplash)

Визначення аутизму та СДВГ по сітківці ока може бути дуже перспективним для ранньої діагностики (Фото:unsplash)

Міжнародна група вчених знайшла спосіб швидко та ефективно діагностувати розлади аутистичного спектру, а також синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДВГ).

Для цього вони використовували електроретінографію — метод вивчення функціонального стану сітківки, заснований на реєстрації біопотенціалів, що виникають у ній при світловому подразненні.

Відео дня

Фахівці припустили, що за допомогою електроретинограми їм вдасться визначити кількість дофаміну — нейропередавача, дефіцит якого спостерігається при РАС та СДВГ.

І в них вийшло. Обстеження 226 дітей, у 55 з яких було РАС, а у 15 — СДВГ, показало, що у перших та других спостерігалися суттєві відмінності у показниках a- та b-хвиль та коливальних потенціалів.

Свої висновки фахівці вважають не остаточними, але важливими для діагностики. У майбутньому вони хочуть продовжити роботу з електроретінографією, щоб краще дізнатися про особливості провідності нейронів при різних захворюваннях.

Раніше НВ Здоров’я писав, що вчені з Медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго змогли відредагувати гени, які відповідають за розвиток аутизму. Це крок у бік лікування для мільйонів дітей.

На думку дослідників, відкриття дозволить діагностувати розлад набагато раніше, ніж це робиться зараз.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X