А на що чекали? Французькі лікарі виявили несподівану шкоду замінників цукру

12 вересня, 15:44
Підсолоджувачі завдають шкоди здоров’ю — французькі вчені (Фото:unsplash)

Підсолоджувачі завдають шкоди здоров’ю — французькі вчені (Фото:unsplash)

Проаналізувавши анкети 103 тис французів, дослідники з’ясували, що любителі штучних підсолоджувачів на 9% частіше страждають на серцево-судинні захворювання.

Учасникам масштабного опитування було запропоновано відповісти на питання про спосіб життя, проблеми зі здоров’ям, рухову активність та звички в харчуванні.

З’ясувалося, що ті, хто вживав 78 або більше мг цукрозамінника на день, частіше за інших страждали на серцево-судинні хвороби. Вони також зазнавали більшого ризику ожиріння, метаболічних порушень і менше рухалися, вживали відносно невелику кількість алкоголю, а також їли більше червоного м’яса, ніж ті, хто вживав невеликі кількості замінника цукру.

Відео дня

Дослідники скоригували свої висновки з урахуванням інших даних, але результат дев’ятирічного спостереження все одно виявився невтішним для любителів дієтичних солодощів — ризик серцево-судинних порушень для них зростає на 9%.

Крім того, у групі любителів аспартаму виявився і на 18% вищий ризик цереброваскулярних порушень.

Про шкоду цього підсолоджувача говорять із 1974 року. Вчені попереджають про ризики раку печінки та легень, уражень головного мозку та нейроендокринних розладів внаслідок вживання аспартаму, який міститься у тисячах продуктів по всьому світу, включаючи дієтичні безалкогольні напої.

Інші популярні замінники цукру, ацесульфам калію та сукралоза, підвищували ймовірність захворіти на ішемічну хворобу серця.

Даних про рослинні замінники цукру, наприклад, стевії, виявилося замало для повноцінного аналізу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X