Додай заряду. Аспаркам при хворобах серця і не тільки

25 жовтня 2019, 04:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міжнародна назва Аспаркаму — калію і магнію аспарагинат. Засіб застосовується для заповнення дефіциту цих речовин в організмі.

Аспаркам — препарат аспартату калію і магнію. Ці мінерали є електролітами і їх достатній рівень в крові дозволяє переносити електричний заряд, забезпечуючи нормальну роботу серцево-судинної системи, м’язів, нервів, а також підтримуючи водно-сольовий і кислотно-лужний баланс.

Відео дня

Таблетки Аспаркам — як це працює

Іони магнію і калію, які є основною діючою речовиною препарату, беруть участь в метаболічних процесах. Вони покращують коронарний кровообіг, зменшують збудливість серцевого м’яза, мають невеликий антиаритмічний ефект. Також Аспаркам усуває гіпокаліємію і гіпомагніємію.

Кому потрібно приймати таблетки Аспаркам

Аспаркам застосовується як частина комплексної терапії при порушеннях серцевого ритму, ішемічній хворобі серця, а також серцевій недостатності, викликаними порушеннями електролітного балансу. Крім того, Аспаркам часто рекомендується лікарями при інтенсивних фізичних навантаженнях для усунення перетренованості і заповнення мінералів в організмі. Ці ліки часто вживають бодібілдери та спортсмени, які хочуть підвищити свої показники витривалості. Клінічні випробування показали ефективність аспаркаму ще в 60-х роках.

Аспаркам: протипоказання і побічні ефекти

Перед застосуванням препарату варто проконсультуватися з лікарем. Тільки фахівець здатний дати рекомендацію щодо доцільності застосування препарату, а також доз і тривалості лікування. Безумовними протипоказаннями до застосування є:

 • Хвороба Аддісона
 • Ниркова недостатність різної етіології
 • Гіперкаліємія і гіпермагніємія
 • Атріовентрикулярна блокада ІІІ типу
 • Кардіогенний шок
 • Індивідуальна непереносимість компонентів препарату

Фахівці стверджують, що Аспаркам досить рідко викликає побічні ефекти. Однак при виникненні таких симптомів варто припинити препарат і звернутися до лікаря:

 • Нудота, біль у животі, розлад шлунку, сухість у роті
 • Зниження артеріального тиску
 • Свербіж, висипи, почервоніння шкіри
 • Судоми, зниження рефлексів
 • Відчуття жару

Також варто згадати про взаємодію Аспаркаму з іншими ліками. Препарат підсилює дію деяких ліків, будучи інгібітором інших. Тому важливо перед застосуванням уважно вивчити інструкцію.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X