Антивірус оновили. Штучний інтелект навчили передбачати епідемії

17 жовтня 2019, 11:57
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Прогнозувати, де віруси, такі, як Ебола, можуть нанести наступний удар, стало простіше завдяки новій комп’ютерній моделі.

Модель відстежує, як зміни в навколишньому середовищі і в людському суспільстві можуть вплинути на поширення смертельного вірусу, відзначають автори розробки.

За прогнозами, до 2070 року ймовірність спалаху Ебола може зрости на 60 відсотків, якщо світ продовжить шлях до теплішого клімату. При цьому Ебола в середньому вбиває половину всіх людей, що заражаються вірусом. Таким чином, здатність передбачити, де Ебола може нанести удар наступного разу, може врятувати тисячі життів.

Відео дня

«Майбутнє за своєю природою невизначено. Але політики і особи, які приймають рішення, хочуть зрозуміти діапазон майбутніх можливостей. Вам потрібна інформація про те, що може статися, щоб ви були краще підготовлені», — розповідає Крісті Ебі, професор глобальної охорони здоров’я в Вашингтонському університеті.

Цю модель можна кінець кінцемвикористовувати, щоб з’ясувати, де вакцинувати людей до того, як у спалаху з’явиться шанс, також вона може дозволити уряду вжити заходів на кордонах, де хворі мандрівники можуть поширити хворобу.

Крім того, модель може бути змінена для прогнозування інших хвороб. Автори роботи сподіваються, що нова модель змусить людей задуматися про всі фактори, які можуть призвести до поширення такої хвороби, як Ебола, — від змін в суспільстві до поведінки тварин і зміни навколишнього середовища.

Щоб зрозуміти поточний ризик спалахів, дослідники використовували модель для аналізу даних про зміну клімату, землекористування, зростання населення і бідність. Штучний інтелект зміг точно визначити місця, де вже вибухнули епідемії, такі як Демократична Республіка Конго і Габон. Але він також вказав на місця, особливо в Нігерії, де ще не було епідемії. Це може бути пов’язано з тим, що інфраструктура охорони здоров’я в цих місцях була краще підготовлена.

У місцях, де не так багато ресурсів, щоб відстежити, де виникає хвороба, такі прогностичні моделі можуть допомогти чиновникам і гуманітарним організаціям, що працюють над тим, щоб зупинити епідемію, зрозуміти, на чому слід зосередити свою увагу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X