Немає жодних доказів того, що люди, які перехворіли на COVID-19, захищені від повторного інфікування — ВООЗ

25 квітня 2020, 14:13
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Наразі немає доказів того, що люди, які одужали від COVID-19 і мають антитіла, захищені від повторного інфікування, повідомляється в замітці на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я.

У ВООЗ попередили, що так звані «паспорт імунітету» і «сертифікат про відсутність ризиків», які уряди деяких країн планують видавати людям з антитілами до SARS-CoV-2 і дозволяти їм подорожувати і повертатися на робочі місця, збільшують ризики передачі інфекції.

Відео дня

«ВООЗ продовжує вивчати фактичні дані про реакцію антитіл на інфекцію SARS-CoV-2. Більшість цих досліджень показують, що у людей, які вилікувалися від інфекції, є антитіла до вірусу. <...> [Але] станом на 24 квітня 2020 року в жодному з досліджень не було встановлено, чи забезпечує наявність антитіл до SARS-CoV-2 імунітет до подальшого інфікування цим вірусом серед людей», — зазначили в організації.

Україна може стати п’ятою країною в світі, де буде запущена масова ІФА-діагностика для виявлення антитіл до коронавірусу. За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, можна «судити про те, що у кого є ці антитіла — імунітет справляється три місяці».

Станом на суботу, 25 квітня, в Україні 8125 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Через коронавірус в країні загинула 201 особа, 782 пацієнти одужали.

Уражені коронавірусом легені: як впливає на наші органи SARS-CoV-2

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X