Мозковий імплант допоміг жінці вийти з невиліковної депресії. Готуємося прощатися з таблетками?

10 жовтня 2021, 06:03
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
36-річна американка на ім'я Сара стала першою пацієнткою, яка повністю пройшла всі етапи експериментального лікування (Фото:Maurice Ramirez / UCSF +2021)

36-річна американка на ім'я Сара стала першою пацієнткою, яка повністю пройшла всі етапи експериментального лікування (Фото:Maurice Ramirez / UCSF +2021)

Вчені змогли повністю вилікувати пацієнтку від важкої форми депресивного розладу, який не піддавався найсильнішим препаратам і ЕСТ. У цьому їм допоміг новий мозковий імплант.

Депресія — одна з найпоширеніших тривалих хвороб, які призводять не тільки до втрати працездатності, але й загалом може викликати небажання жити. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на неї страждає 264 млн осіб — це більше ніж 3% всього населення Землі. І якщо раніше говорити про неї вважалося моветоном, і зазвичай депресію виправдовували простим небажанням працювати або «робити хоч що-небудь», то зараз люди починають усвідомлювати всю небезпеку депресивного стану.

Відео дня

Існують різні методики лікування депресії — починаючи від психологічних прийомів і закінчуючи фармакологією. Все залежить від пацієнта і особливостей його хвороби — комусь достатньо правильного підходу з боку психолога, а комусь потрібно постійно приймати різні препарати, щоб депресивні думки не отруювали його життя. Проте, навіть такий, здавалося б, радикальний підхід допомагає не всім — у 30% випадків людям не допомагають навіть медикаменти.

Новою віхою для лікування особливо важких форм депресій може стати метод глибокої стимуляції мозку за допомогою внутрішньочерепного імпланта. Сама ідея лікування за допомогою електричних розрядів не є новою — різні спроби використовувати глибоку стимуляцію мозку раніше показували змішані результати.

Вчені з Каліфорнійського університету припустили, що причина неефективності цього методу криється в тому, що наявні імпланти працюють без зупинки, постійно стимулюючи лише одну або обидві сторони мозку. Вони створили пристрій, який відрізняється від своїх аналогів тим, що не тільки стимулює мозок, але і відстежує електричну активність всередині нього. Завдяки цьому його можна запрограмувати на «вмикання» у відповідь на певні патерни — тобто, електричні заряди стимулюватимуть різні зони мозку виключно коли це необхідно. До того ж цей процес буде налаштовуватися індивідуально під кожного пацієнта.

Така система для лікування епілепсії вже отримала схвалення від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США, а тепер вчені планують лікувати таким чином і депресію.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X