Несподівана небезпека. Вчені пояснили, як антибіотики впливають на здоров’я маленьких дітей

21 листопада 2020, 07:21
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники клініки Майо в США виявили, що антибіотики, які призначають дітям молодше 2 років, пов’язані з ризиком цілого ряду захворювань — від алергії до ожиріння.

У своїй роботі медики використовували дані історії хвороби, отримані в рамках проекту «Епідеміологія Рочестера». Тоді були зібрані дані більше 14 500 дітей.

Близько 70% дітей пройшли принаймні один курс лікування антибіотиками від хвороб до 2 років. Діти, які одержували кілька курсів лікування антибіотиками, з більшою ймовірністю захворіють декількома захворюваннями або станами в більш пізньому дитинстві.

Відео дня

Типи і частота захворювання варіювалися в залежності від віку, типу ліки, дози і кількості доз. Також були деякі відмінності між хлопчиками і дівчатками. Стани, пов’язані з раннім застосуванням антибіотиків, включали астму, алергічний риніт, проблеми з вагою і ожиріння, харчову алергію, синдром дефіциту уваги і гіперактивності, а також атопічний дерматит.

Автори припускають, що, хоча антибіотики можуть лише тимчасово впливати на мікробіом, накопичення мікробів в організмі, це може мати довгострокові наслідки для здоров’я.

«Ми хочемо підкреслити, що це дослідження демонструє зв’язок, а не причинно-наслідковий зв’язок цих станів. Ці результати дають можливість націлити майбутні дослідження для визначення більш надійних і безпечних підходів до вибору часу, дозуванні і типів антибіотиків для дітей цієї вікової групи», — говорить Натан ЛеБрассер, доктор філософії, дослідник Центру з проблем старіння імені Роберта і Арлін когода в клініці Майо.

Дослідники також говорять, що кінцева мета — надати лікарям практичні рекомендації по найбільш безпечного способу використання антибіотиків в ранньому віці.

Раніше НВ писав, що дослідники виявили антибіотик, який одночасно пробиває стінки бактерій і руйнує фолієву кислоту в їх клітинах — вбиваючи, як отруєна стріла.

При цьому речовина під назвою SCH-79 797 не викликає резистентність, тобто стійкість бактерій до антибіотиків, впевнені автори відкриття.

«Це перший антибіотик, який може впливати на грампозитивні і грамнегативні речовини, ігноруючи опір. З точки зору „чому це корисно?“, суть в цьому. Але ми, вчені, найбільше схвильовані тим, як працює цей антибіотик — атакуючи за допомогою двох різних механізмів в одній молекулі», — сказав Земер Гітай, професор біології з Прінстона і старший автор статті.

«Ми сподіваємося, що цю властивість можна буде узагальнити, що призведе до появи кращих антибіотиків і навіть нових типів антибіотиків в майбутньому», — додав учений.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X