Медицина майбутнього. Вчені змогли повернути до життя органи свині після її смерті

4 серпня, 14:29
Медикам вдалося знайти спосіб зберегти органи та тканини надовго (Фото:kotin/depositphotos)

Медикам вдалося знайти спосіб зберегти органи та тканини надовго (Фото:kotin/depositphotos)

Зазвичай функції органів та клітин відмирають невдовзі після припинення серцебиття. Але медики з Йеля винайшли спосіб зберегти їхню життєдіяльність протягом тривалого часу.

Дослідники адаптували існуючу технологію під назвою BrainEx, яка відновлює деякі функції мозку свині за кілька годин після смерті.

Їхня інновація, названа OrganEx, призначена для використання на інших органах великих ссавців.

Відео дня

OrganEx - це апарат, що імітує серцебиття. Він забезпечує органи сумішшю власної крові тварини з синтетичною рідиною. Остання сприяє оксигенації і запобігає розкладу.

Випробування на мозку, нирках, серці та печінці свині показали успіх з урахуванням того, що органи були вилучені через годину після смерті донора.

Фахівці констатували збереження деяких функцій цих органів. Так, спинний мозок зберіг рухову функцію, а серце - активність лівого шлуночка.

Вчені не вважають своє дослідження завершеним — попереду на них чекає чимало роботи. Але в майбутньому їхня технологія зможе вивести тансплантологію на новий рівень.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X