Природна контрацепція. Американські медики зробили незвичайне відкриття

24 січня, 06:22
Процес запліднення яйцеклітини складний і залежить від багатьох факторів. (Фото:Rost9/Depositphotos)

Процес запліднення яйцеклітини складний і залежить від багатьох факторів. (Фото:Rost9/Depositphotos)

Вивчаючи процес активації сперматозоїдів людини, дослідники виявили речовину, яка вибірково блокує калієві канали в мембранах клітин сперматозоїдів і може запобігти заплідненню.

Процес запліднення яйцеклітини досить складний і може бути успішним лише внаслідок наявності кількох важливих фізичних і хімічних факторів.

Так, для формування зиготи сперматозоїду потрібно пройти процес капацитації. Це можливо лише якщо чоловіча статева клітина накопичить великий негативний заряд, тобто перейде у стан гіперполяризації.

Відео дня

Ще 2011 року вдалося з’ясувати, що процес гіперполяризації у мишей можливий завдяки потраплянню калію через калієві канали типу SLO3. Проте вчені не були впевнені, що лише цей тип каналів впливає на формування заряду. Крім того, ніхто не міг сказати точно, наскільки процес гіперполяризації у людей схожий на мишачий.

Селія Санті та її колеги припустили, що процес запліднення яйцеклітини в обох видів ссавців усе ж таки схожий. Вони зуміли інгібувати рецептор SLO3, який назвали VU0546110, а потім помістили його до сперматозоїдів і додали прогестерон та калій.

Учені констатували, що додавання всього 10 мікромоль VU0546110 повністю знищує здатність сперматозоїдів проникнути через плазматичну мембрану яйцеклітини. Крім того, рухливість чоловічих статевих клітин знизилася на цілих 70%.

Це відкриття, вважають дослідники, наблизить науку до розуміння причин чоловічої безплідності. У перспективі вона може стати ключем до відкриття нового виду контрацепції.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X