Привиди минулого. Американські нейробіологи знайшли спосіб позбавляти людей жахливих спогадів

Старих страхів можна буде позбутися (Фото:pixabay)
Каліфорнійські дослідники виявили область мозку, відповідальну за зберігання лякаючих спогадів. Вони зуміли послабити нейронні зв’язки в ній, що допомогло забути травмуючі події.
Фізична природа довгострокового зберігання спогадів про страх довгий час залишалася невловимою.
У новому дослідженні на мишах вченим із Каліфорнійського університету в Ріверсайді, США, вдалося виявити сховище цих старих жахіть. І навіть знищити їх.
Дослідники використовували мишей із сконструйованими нервовими клітинами, які можна було легко ідентифікувати під час реакції страху, а також сумішшю вірусів, що перерізали важливі нервові шляхи. Вважається, що останні пов’язані з консолідацією пам’яті та допомагають ідентифікувати ключові зв’язки між нейронами.
Як джерело страшних спогадів був удар струму. У мозку мишей це відклалося надовго, про що свідчить те, що через місяць після удару тварини все ще завмирали, потрапляючи на місце, де їм робили боляче.
Автори дослідження вивчили мозок гризунів і виявили стійке посилення зв’язків у невеликій групі нейронів пам’яті в так званій префронтальній корі (ПФК) — ділянці, відповідальній за ухвалення рішень та когнітивну поведінку.
Подальші тести показали, що розрив зв’язків між цією групою спричиняв цікавий ефект. Миші не могли згадати старі страхи, але ще пам’ятали недавні травми.
Іншими словами, нейрони пам’яті префронтальної кори виявилися тим самим сховищем старих жахіть.
«Саме ланцюги префронтальної пам’яті поступово зміцнюються після травмуючих подій, і це зміцнення відіграє вирішальну роль в тому, як спогади про страх дозрівають до стабілізованих форм у корі головного мозку для постійного зберігання», — говорить співавтор дослідження, нейробіолог Джун-Хен Чо.
Вченим потрібно зробити ще багато роботи для дослідження префронтальної кори та розробки надійного методу блокування неприємних спогадів, але перші результати їх надзвичайно надихнули. У майбутньому вони хочуть продовжити свою роботу і знайти методику, яка позбавить людей від страшних спогадів і посттравматичного розладу.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.