П’ятничні новини. Вчені виявили речовину, що допомагає швидко протверезіти

10 березня, 10:04
За допомогою гормону FGF21 можна швидше вийти зі стану алкогольного сп’яніння (Фото:pixabay)

За допомогою гормону FGF21 можна швидше вийти зі стану алкогольного сп’яніння (Фото:pixabay)

Група дослідників під керівництвом доктора Стівена Клівера з Південно-Західного медичного центру Техаського університету виявила, що ін'єкція гормону FGF21 (фактор росту фібробластів 21) може швидко розщепити алкоголь у крові.

Відомо, що FGF21, що виробляється печінкою, регулює обмін речовин і апетит, зокрема, знижує споживання цукру. Тварини, які споживають натуральні цукри, виробляють подібні ферменти для розщеплення етанолу чи чистого спирту.

Відео дня

Виділивши речовину, вчені випробували її на тваринах.

Вони вкололи мишам етанол, потім частині групи ввели гормон, а іншій — ні. Миші, що отримали FGF21, показали відновлення рефлексів набагато швидше від одноплемінниць. Це говорить про те, що вони протверезіли.

Минулого року було проведено аналогічне дослідження на мавпах. Воно також показало, що FGF21 вдвічі знижує засвоєння алкоголю.

Алкоголізм є одним із найбільших джерел захворювань у західних суспільствах, а лікування його наслідків коштує країнам сотень мільярдів на рік. Регулярне вживання алкоголю може спричинити рак, печінкову недостатність, високий кров’яний тиск, депресію та інші психічні розлади.

Американські вчені сподіваються, що їх відкриття допоможе позбавитися тяги до спиртного, а також зменшити її наслідки.

Раніше NV писав про те, що вчені із Сеульського Національного університету проаналізували понад півтора мільйона медичних карт молодих пацієнтів та констатували зв’язок між прийомом алкоголю та раннім інсультом.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X