Винні не тільки нерви. Учені знайшли незвичайну причину ранньої сивини

24 квітня, 07:10
Однією з причин появи сивини може стати виснаження запасу стовбурових клітин (Фото:malvenok99/Depositphotos)

Однією з причин появи сивини може стати виснаження запасу стовбурових клітин (Фото:malvenok99/Depositphotos)

Під час експерименту на мишах дослідники з Медичної школи Гроссмана Нью-Йоркського університету виявили несподівану причину ранньої сивини. Вона криється в стовбурових клітинах.

На відміну від ембріональних стовбурових клітин, які розвиваються у різні органи, у дорослих стовбурових клітин більш передбачуваний шлях. Стовбурові клітини меланоцитів у наших волосяних фолікулах відповідають за вироблення і підтримання пігменту у волоссі.

Відео дня

У кожному волосяному фолікулі зберігаються незрілі стовбурові клітини меланоцитів. За необхідності, ці клітини переміщуються з однієї частини фолікула в іншу, де білки стимулюють їхнє дозрівання на клітини, що виробляють пігмент, який і надає волоссю відтінку.

Учені припустили, що сиве волосся було результатом виснаження пулу стовбурових клітин меланоцитів.

Щоб дізнатися більше про поведінку стовбурових клітин на різних етапах росту волосся, дослідники витратили два роки на відстеження та візуалізацію окремих клітин у хутрі мишей. На їхнє здивування, стовбурові клітини подорожували туди-сюди всередині волосяного фолікула, переходячи у свій зрілий стан, що виробляє пігмент, а потім знову в незрілий.

Але з плином часу клітини меланоцитів не могли підтримувати подвійну дію. Волосся, що випадає і відростає, завдає шкоди фолікулу, і, врешті-решт, стовбурові клітини припинили свою подорож і, таким чином, перестали отримувати білкові сигнали для виробництва пігменту. Відтоді нове волосся не отримувало своєї дози меланіну.

Незважаючи на те, що дослідження проводилося на гризунах, дослідники кажуть, що їхні результати можна застосувати і до людей. Ба більше, вони сподіваються, що ці висновки можуть стати кроком до запобігання або повернення назад процесу посивіння.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X