Навіть у малих кількостях. Алкоголь під час вагітності може призвести до затримки розвитку мозку у дитини

23 листопада, 13:32
Алкоголь при вагітності шкідливий у будь-яких дозах (Фото:5seconds)

Алкоголь при вагітності шкідливий у будь-яких дозах (Фото:5seconds)

Дослідження з участю майбутніх матерів, які вживали спиртне під час виношування дитини, показали низку відхилень від норми формування мозку плода.

Доктор Томас Руїз із медичного центру МеморіалКеа Оранж Кост у Каліфорнії та його команда провели анонімне опитування майбутніх матерів.

У дослідженні взяли участь 24 жінки, з яких:

Відео дня

  1. троє вказали, що вживають від 14 до 42 г чистого спирту на тиждень;
  2. дві майбутні матері пили по 56-84 г за той самий період;
  3. одна мати вживала в середньому стабільно близько 200 г етанолу;
  4. шість матерів повідомили як мінімум про один епізод пияцтва за сім днів.

Майбутнім дітям цих 12 жінок проводили МРТ головного мозку у період від 22 до 36 тижнів внутрішньоутробного розвитку. Результати зіставлялися з результатом томограм дітей, чиї матері не вживали спиртне.

З'ясувалося, що в середньому мозок дітей від матерів, які вживали алкоголь, розвивався значно повільніше.

Зокрема, було відзначене відставання у розвитку скроневої борозни — ділянки мозку, що бере участь у соціальному пізнанні, аудіовізуальній інтеграції, сприйнятті та розвитку мови.

Дослідники кажуть, що неясно, як ці зміни мозку вплинуть на дітей після їхнього народження. Однозначну оцінку можна буде зробити лише згодом.

Однак вони припускають, що зміни, пов'язані з когнітивними та поведінковими труднощами, збережуться і в дитинстві.

«Це дослідження підтверджує наші дані щодо небажаності вживання алкоголю під час вагітності, – сказав Руїс. — Потрібно визначити, чи існує критичний обсяг алкоголю, який негативно вплине. Малоймовірно, що один ковток шампанського на День Подяки або напередодні Нового року вплине на розвиток нервової системи так само, як щоденний алкогольний напій».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X