Все-таки пити шкідливо. Масштабне дослідження розвінчало міф про користь невеликої кількості алкоголю

5 квітня, 14:12
Помірні дози алкоголю не несуть користь здоров’ю (Фото:unsplash)

Помірні дози алкоголю не несуть користь здоров’ю (Фото:unsplash)

Як свідчать результати дослідження, що аналізує дані більш ніж 100 млн людей, спиртне шкідливе майже у будь-яких дозах.

Протягом десятиліть наукові дослідження припускали, що помірне вживання алкоголю корисніше здоров'ю більшості людей, ніж його відсутність.

Новий аналіз більш ніж 40-річних досліджень показав, що багато з них були помилковими і що вірним є саме протилежне твердження.

Відео дня

Він показав, що ризик передчасної смерті значно зростає для жінок, якщо вони випивають 25 грамів алкоголю на день (це доза спиртного, що міститься менш ніж у двох коктейлях, двох кухлях пива або келиху вина). Ризики для чоловіків значно зростають при вживанні 45 грамів алкоголю на день (трохи більше трьох напоїв чи півтора келиха вина).

Новий звіт, в якому проаналізовано понад 100 досліджень за участю майже п'яти мільйонів дорослих, був проведений не для розробки рекомендацій щодо вживання алкоголю, а для виправлення методологічних проблем, що були помічені у ранніх роботах. Останні незмінно показували, що люди, що помірно п'ють, рідше помирають від усіх причин, включаючи ті, які не пов'язані з вживанням алкоголю.

Більшість цих досліджень були обсерваційними, тобто вони могли ідентифікувати зв'язки чи асоціації, але не враховували причини та наслідки. Вчені заявили, що в більш ранніх дослідженнях не враховувалися корисні звички любителів алкоголю, а також те, що в контрольній групі людей, які не п'ють, було безліч тих, хто зав'язав зі спиртним.

"Якщо порівняти цю нездорову групу з тими, хто продовжує пити, нинішні питущі виглядають більш здоровими і мають нижчу смертність", - пояснює Тім Стоквелл, вчений з Канадського інституту досліджень вживання психоактивних речовин, який був одним із авторів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X