Як не хворіти цієї весни? Вісім способів покращити свою імунну систему вдома

Зміцнення імунітету не тільки допоможе вам вберегтись від застуди, але й покращить загальний стан здоров’я (Фото:Olena Sergienko/Unsplash)
Профілактика застуди та грипу полягає не лише в уникненні мікробів, а також у зміцненні організму, щоб боротися з ними.
Зміцнення імунітету не тільки допоможе вам вберегтись від застуди, але й покращить загальний стан здоров’я та навіть допоможе вам краще спати. І з огляду на складну ситуацію навколо, ваша імунна система має бути на найвищому рівні, щоб ви могли приділяти більше часу собі та рідним.
Якщо ви хочете уникнути хвороб цієї весни, вам слід дотримуватися профілактичних заходів, які перевірені наукою.
Чому потрібно турбуватись про імунітет?
Важливо відзначити, що імунну систему не обов’язково «зміцнювати». Однак існують певні обставини, коли зміни в імунній системі можуть бути необхідними або корисними. Це можна зробити за допомогою різних методів лікування, таких як імуносупресивні препарати або терапії, спрямовані на певні компоненти імунної системи.
Подібним чином, у випадках, коли імунна система скомпрометована, наприклад, у людей з ВІЛ/СНІД, можуть знадобитися втручання, щоб посилити або підтримати здатність імунної системи боротися з інфекціями.
Крім того, у міру появи та еволюції нових патогенів може знадобитися розробка та застосування вакцин для стимулювання реакції імунної системи на ці нові загрози. У цих випадках зміни в імунній системі можуть бути необов’язковими, а реакція імунної системи спрямована певним чином на захист від конкретного збудника.
Загалом, зміни в імунній системі можуть бути необхідними або корисними за певних обставин, але важливо ретельно зважити ризики та переваги будь-яких втручань і звертатись до лікаря, щоб визначити найбільш прийнятний курс дій.
Існує кілька лайфхаків, які можуть допомогти підвищити імунітет:
Правильне харчування
Включіть в раціон багато овочів та фруктів, які містять вітамін С та інші живильні речовини, а також білки, які можна отримати з м’яса, риби та інших джерел.
Ваше тіло та імунна система потребують мікроелементів (вітамінів і мінералів), щоб повноцінно функціонувати. З цієї причини необхідна здорова дієта, багата фруктами, овочами, цільнозерновими, бобовими, білками, молочними продуктами та водою. Створення здорової тарілки під час кожного прийому їжі може бути чудовим початком. Спробуйте вибрати воду або молоко як напій, а потім зосередьтеся на тому, щоб наповнити половину тарілки овочами та фруктами, додайте білок, цільні зерна та здоровий жир.
Фізична активність
Регулярні вправи допомагають зберегти здоров’я та підвищують імунітет. Дослідники припускають, що фізичні вправи можуть допомогти боротися з інфекційними бактеріями та вірусами, наприклад, посилюючи циркуляцію імунних клітин у вашій крові. Обирайте для себе вид фізичної активності, яку ви любите, і робіть її регулярно.
Достатньо сну
Хороший сон відіграє важливу роль у здатності імунної відповіді функціонувати, тоді як недолік сну може знизити імунітет і підвищити сприйнятливість до інфекції.
Насправді численні дослідження показали, що недосипання негативно впливає на імунну системи.

Тому сон необхідний для підтримки імунної системи в найкращому стані. Також буває, що режим сну може бути змінений через погано функціонуючу імунну відповідь.
Згідно з рекомендаціями, спати потрібно не менше 7−8 годин на добу. Недостатній сон може підірвати імунну систему та зробити вас вразливим до інфекції.
Управління стресом
Стрес може підірвати імунну систему. Дослідники виявили, що сигнали, які виробляються нервами у відповідь на стрес, можуть перешкоджати імунним клітинам ефективно боротися з патогенами або пухлинами.
Тому важливо навчитися релаксувати та знаходити способи розвантаження.
Ефірні олії
Використовуйте Ефірні олії для того, щоб впоратись із незначними проблемами, такими як головний біль і стрес.
Вони вважаються одним з ефективних способів підвищити вашу імунну відповідь, особливо ті, що виготовлені на основі лимона, м’яти або евкаліпта.
Гігієна
Мийте руки регулярно, уникайте контакту з хворими, використовуйте маски, коли є високий ризик зараження інфекцією.
Мікроби можуть потрапити в їжу та напої від немитих рук внаслідок цього ви можете хворіти. Так ви можете передавати мікроби іншим людям. Отже, часте миття рук є ефективним способом зміцнення імунітету.
Вакцинація
Вакцини можуть допомогти захистити вас від інфекції та запобігти їх поширенню в спільноті.
Вакцинація надзвичайно ефективна, більшість дитячих вакцин ефективні у 85−95% дітей, які їх отримують. Це вважається одним із наших найбільших глобальних досягнень у сфері охорони здоров’я та, за оцінками, рятує 2−3 мільйони життів на рік.
Додаткові джерела вітамінів та мінералів
Деяким людям може не вистачати певних вітамінів та мінералів, тому, можливо, що вони повинні додатково приймати вітамінні та мінеральні добавки.
Слід звернутись до лікаря та зробити відповідні аналізи, щоб виявити дефіцит важливих мікроелементів в організмі.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.