Трансплантація свинячого серця та «оживлення» очей померлих. 10 головних відкриттів у медицині у 2022 році

22 грудня 2022, 07:05
Вчені змогли «оживити» очі померлої людини (Фото:Brands&People/Unsplash)

Вчені змогли «оживити» очі померлої людини (Фото:Brands&People/Unsplash)

Вперше за кілька років методи боротьби з коронавірусом не потрапили до цього списку, і пов’язано це з тим, що у 2022 році рівень смертності від SARS-CoV-2 не був таким приголомшливим, як у 2021 та 2020 роках, тому у вчених з’явилася можливість більше протистояти викликам у галузі медицини.

Знання про те, як працюють наші органи, тканини та клітини можуть вивести медицину на новий рівень.

Тут ми зібрали найцікавіші дослідження, які можуть змінити підхід у лікуванні та діагностиці складних та деколи невиліковних хвороб.

Відео дня

University of Maryland School of Medicine
Фото: University of Maryland School of Medicine

1 Трансплантація серця свині

Медики США 7 січня провели першу операцію щодо пересадки серця генетично модифікованої свині людині. У 57-річного чоловіка були невиліковні хвороби серця.

Цей пацієнт не підходив для традиційної пересадки серця і лікарі вважали, що це його єдиний варіант.

Перед операцією чоловік був прикутий до ліжка протягом восьми тижнів через небезпечну для життя аритмію і був підключений до апарата штучного кровообігу, щоб залишитися живим. Через кілька днів після трансплантації його відлучили від екстракорпоральної мембранної оксигенації.

Однак у березні цього року він помер, але не через відмову органів. Пересаджене свиняче серце добре функціонувало протягом кількох тижнів і медики не виявляли типових ознак відторгнення організмом пацієнта, навіть коли його досліджували під час розтину.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X