Класика корисніше. Вчені розповіли, як звуки будильника впливають на настрій

3 лютого 2020, 13:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідження показало, що мелодійні сигнали будильника можуть поліпшити рівень пильності, а різкі сигнали тривоги заважають концентруватися протягом дня.

Це відкриття може бути важливим для всіх, кому необхідно бути в формі незабаром після пробудження, наприклад, для працівників аварійно-рятувальних служб.

Провідний автор нової роботи, доктор наук в Королівському університеті Мельбурна, Стюарт Макфарлейн, сказав, що ранкове нездужання — або так звана інерція сну — є серйозною проблемою в нашому світі, який так чи інакше активний всі 24 години.

Відео дня

«Якщо ви не прокинетеся належним чином, продуктивність вашої роботи може знизитися на період протягом чотирьох годин, і це може бути пов’язано з великими аваріями. Можна було подумати, що різкий сигнал робить людину бадьоріше, але наші дані показали, що мелодійні сигнали можуть бути ключовим елементом. Це було несподівано2, — визнав Макфарлейн.

За словами авторів незвичайної роботи, її результати особливо важливі для людей, які можуть працювати в небезпечних ситуаціях незабаром після пробудження, таких як пожежні або пілоти, але також і для тих, хто повинен бути швидко попереджений, наприклад, якщо хтось їде в лікарню в надзвичайній ситуації.

Щоб дізнатися, яка мелодія краще підходить для будильника, дослідники опитали 50 чоловік: учасники відзначали в онлайн-опитувальнику, який тип звуку використовували для пробудження, і як вони себе почували після цього протягом дня. Виявилося, що краще використовувати мелодійний сигнал.

Відзначається, що це дослідження може допомогти в розробці більш ефективних способів втручання, які люди могли б використовувати на своїх пристроях для правильного пробудження.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X