Сім корисних звичок, які захистять ваше серце. Не від нещасливого кохання, а від раннього інфаркту

Як уникнути передчасного інфаркту (Фото:hannamonika/Depositphotos)
У ваших руках перебуває не тільки ваше щастя, але і ваше здоров’я. І часом для того, щоб продовжити собі життя, не обов’язково здійснювати подвиги. Досить обзавестися кількома корисними звичками.
1 Більше спіть
Брак сну — прямий шлях до розвитку серцево-судинних захворювань. Фахівці з Агентства з контролю за захворюваннями США говорять про це прямо.
Вони рекомендують спати не менше ніж 7−8 годин щоночі. Для того, щоб сон був здоровим, слід за пів години до сну виключити всякі стрес-фактори. Найкраще тримати смартфон і робочий ноутбук подалі від ліжка. Вони є типовими збудниками стресу.
20−30 хвилин сну в середині дня — теж непоганий спосіб дати організму легке перезавантаження. Якщо у вашому графіку є така можливість, чому б нею не скористатися, кажуть медики.
2 Більше рухайтеся
Навіть якщо ваш робочий графік дуже складний, а уникнути поїздок на роботу в машині ви ніяк не можете, намагайтеся приділяти фізичній активності хоча б 20 хвилин щодня.
Саме таку кількість часу фахівці Американської асоціації з серцево-судинних захворювань вважають необхідним мінімумом.
Не обов’язково ходити в спортзал, наймати тренера
3 Слідкуйте за своєю дієтою
Не обов’язково сидіти на якійсь складній дієті з величезною кількістю обмежень і екзотичних продуктів.
Досить дотримуватися середземноморської дієти, хоча б у загальних рисах. Це означає акцент на овочах, фруктах, цільнозернових продуктах, сирах і відмову від червоного м’яса на користь курки, індички та риби.
Головне — розуміти, що дієту можна іноді порушувати, дозволяючи собі шкідливу їжу. Але здорове харчування має домінувати у вашому житті більшість часу, підкреслюють медики.
4 Навчіться розслаблятися
Яким би складним не був ваш робочий графік, ви маєте навчитися розслаблятися хоча б на 15−20 хвилин щодня. Виберіть час, в який ви можете дозволити собі не робити в буквальному сенсі нічого.
У цей час ви не повинні читати новини або соціальні мережі, дивитися телевізор
5 Боріться за здорову вагу, але без фанатизму
За словами Брумера, вага не завжди є індикатором здоров’я. Деякі худі люди мають більший ризик інфаркту, ніж деякі люди з надмірною вагою.
Проте багато досліджень показують, що зайва вага може бути обтяжливим фактором, якщо у вас є схильність до захворювань серцево-судинної системи.
Але не намагайтеся різко і сильно схуднути, попереджає Брумер. Найчастіше такі спроби самі собою можуть бути дуже небезпечними для здоров’я. Поставте перед собою розумну мету невеликого і поступового схуднення. І домагайтеся її розумними методами.
6 Не уникайте ліків
Багато людей вважають, що вживати піґулки потрібно тільки тоді, коли в наявності критична форма якогось захворювання.
На практиці це зовсім не так.
Якщо у вас проблеми з тиском, і лікар рекомендує вам пити таблетки, це дійсно може допомогти, каже Джордж Плутскі, медик з Бостонського госпіталю.
Банальні ліки, що сприяє зниженню рівня холестерину, може в довгостроковій перспективі різко поліпшити ваш стан і знизити ймовірність розвитку цілої низки серйозних захворювань.
Багато людей, які просто «не люблять пити таблетки» абсолютно невиправдано потрапляють у зону ризику.
7 Кидайте палити
Незалежно від того, курите ви звичайні сигарети або новомодні електронні пристрої, з цією звичкою треба зав’язувати.
Будь-який вид вдихання гарячого диму підвищує ваші шанси на розвиток захворювань серцево-судинної системи, а також інфаркту.
За словами Плутскі, кинути палити далеко не завжди легко, проте, якщо вам не вдалося з першого разу, це не означає, що не потрібно намагатися. Будь-які зусилля в цій сфері окуплять себе, просто продовжуючи вам життя.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.