Головне — нікого не вбити. П’ять простих способів швидко заспокоїтися - фото

Головне — нікого не вбити. П’ять простих способів швидко заспокоїтися

16 червня 2020, 04:23

Гнев или обида — вполне естественные формы реакции на определенные негативные события в вашей жизни. Но нельзя позволять им захлестывать вас.

Надто емоційні негативні переживання можуть призвести до далекосяжних наслідків. Включаючи, стрес і навіть депресію. Дуже небезпечно мовчки пригнічувати в собі такі емоції.

Відео дня

Тому, навіть коли ви загалом є спокійною і стриманою людиною, не зайвим буде опанувати деякі прийоми з управління гнівом і подолання стресу.

Тим більше що тут немає ніякої квантової фізики — найефективніші способи швидко заспокоїтися насправді досить прості. І підтверджені дослідженнями вчених.

1 Потрібно глибоко дихати

Це дуже дієвий спосіб заспокоїтися за будь-якої стресової ситуації.

Повільні і глибокі вдихи наповнюють легені повітрям, а кров — киснем. Завдяки цьому сповільнюється серцебиття, ви починаєте відчувати полегшення емоційного стану.

Також, відповідно до одного з нещодавніх досліджень науковців Стенфордського університету, в стовбурі головного мозку виявлена ділянка нейронів, які безпосередньо пов'язують емоційний стан людини з глибиною дихання. В ході експериментів з лабораторними мишами вчені змогли чітко зафіксувати цей зв'язок.

Unsplash
Фото: Unsplash

2 Зосередьтеся на чомусь

Нещодавні дослідження також підтвердили ефективність давнього способу вгамувати стрес, до якого дехто з нас вдається інтуїтивно.

Щойно ви відчуваєте, що у вас уже негативна емоція, чи то гнів, лють або образа, потрібно негайно зайнятися якимось простим завданням, що потребує концентрації уваги.

Наприклад, ви можете підмітати підлогу або мити посуд. Розвішувати білизну або перераховувати сірники в коробках. Найголовніше — щоб завдання не вимагало великих інтелектуальних зусиль і було досить монотонним.

Завдання такого роду дозволяють мозку перемикати увагу з джерела негативної емоції, що, своєю чергою, знижує вироблення стресових гормонів. На користь цієї тези свідчать деякі дослідження, наприклад, робота медиків із Флоридського університету.

3 Посидьте з гаджетом

На перший погляд, схоже на жарт.

Але насправді, це — дуже ефективний метод зняття стресу.

Вся справа в світлі певного спектру.

Дослідження показали , що синє світло дуже сприятливо впливає на нервову систему людини в стресовій ситуації.

Ця теза отримала підтвердження в ході експериментів в кімнатах хромотерапии. Вчені, звичайно ж, розуміють, що в реальному житті у переважної більшості людей немає можливості після кожної негативної емоції відвідувати сеанс хромотерапії. Тому вони рекомендують 10 хвилин побавитися на смартфоні або просто погортати новини.

Екрани сучасних гаджетів випромінюють досить багато синього світла, це може справити позитивний вплив для пригнічення негативних емоцій.

4 Послухайте звуки природи

Недарма на YouTube з пошуку «звуки природи» ви знайдете десятки тисяч роликів — від коротких до декількагодинних.

Люди давно зрозуміли, що звуки природи, чи то шум дощу, шелест листя або квакання жаб, справляють заспокійливий ефект.

І нещодавно з'явилися дослідження, які підтверджують справедливість цього твердження.

Так, робота британських вчених показала, що активність мозку надто залежить від звуків, які оточують людину. Вчені проводили МРТ-сканування мозку учасників, одночасно піддаючи їх впливу різними шумами — від звуків природи до техногенних і соціальних шумів.

З'ясувалося, коли люди слухають звуки природи, їх рівень стресу помітно знижується.

Тож для того, щоб швидко заспокоїтися, можна піти прогулятися в ліс або на річку, або ж спробувати замінити таку прогулянку прослуховуванням відповідного аудіоролика.

5 За допомогою Використовуйте воду

Колумніст і психолог Тереза Борчард рекомендує в стресовій ситуації піти кудись, де є відкрита вода (річка, озеро, море) і дозволити очам відпочити на водній гладі.

Можливо, вся річ у тім, що ми походимо з води навіть дихаємо в ній на стадії ембріона), тому вона в подальшому має властивість заспокоювати нас.

Більше того, навіть випивши склянку води, ви маєте всі шанси полегшити свою нервову систему після негативних емоцій.

А деяким людям найбільше допомагає ванна. Спробуйте виявити, як саме вода може вам допомогти, адже хтось віддає перевагу басейну, а дехто відвідує сауну.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X