Овечки не допоможуть. П’ять способів швидко заснути, якщо ви раптово прокинулися посеред ночі
Іноді це трапляється з кожним. Ви прокидаєтеся посеред ночі і більше не можете заснути. Завтра рано вставати, а сну ні в одному оці. Що робити?
Причин для раптового пробудження може бути багато. Раптовий шум за вікном, поганий сон і багато іншого може призвести до того, що ви прокидаєтеся. І більше не можете заснути.
Що робити в таких випадках?
Рецепт у кожного свій. Хтось заплющує очі і намагається «умовити» себе знову заснути, рахуючи овечок. Хтось встає попити водички. Хтось вмикає телевізор. Хтось біжить по снодійне.
Універсального рішення не існує.
Але, на думку медиків, є кілька рецептів, які можуть допомогти максимально великому колу людей.
П’ять способів швидко заснути, якщо ви раптово прокинулися вночі
1 Припиніть дивитися на годинник
Звучить смішно. Але практика весь час дивитися на годинник, коли ви намагаєтеся заснути, призводить до надмірної стимуляції мозку, каже Бхану Колла, психіатр і експерт зі сну американської клініки Майо, в інтерв'ю CNN.
За словами медика, люди найчастіше починають підраховувати, скільки часу залишилося до того, як спрацює будильник. І завантажують свій мозок настільки, що просто не можуть заснути.
Не дивіться на годинник, не думайте про те, як швидко настане ранок. Це — один з найефективніших способів заснути швидше.
2 Дихайте глибше
Неправильний ритм дихання — один з головних чинників, які перешкоджають сну.
Особливо цей фактор важливий, якщо ви прокинулися через поганий сон. Для такого пробудження характерні прискорений пульс і збите дихання.
Ляжте на спину, складіть руки на животі, зробіть глибокий вдих. І потім намагайтеся дихати глибоко, бажано з вдихом через рот, видихаючи носом. Вже за хвилину ви відчуєте, як йде напруження, пояснює Радж Дасгупта, медик з університету Південної Каліфорнії.
3 Уникайте гаджетів
Якщо ви прокинулися серед ночі і не можете заснути, велика спокуса взяти в руки смартфон або увімкнути ноутбук.
І це — величезна помилка, пояснює Всеволод Полоцький, дослідник сну з університету Джонса Гопкінса.
Гаджети самі собою можуть бути факторами стресу через надто яскраве для нічного часу випромінювання, яке несуть їхні екрани.
А потік інформації, який ви можете отримувати з їхньою допомогою, тільки погіршує ситуацію.
Досить зайти в соцмережі або відкрити новини серед ночі, щоб поховати останні надії на спокійний сон.
Відмова від гаджетів уночі — один з найкращих способів наблизити сон.
4 Дотримуйтесь правила 20 хвилин
Якщо ви не можете заснути протягом приблизно 15−20 хвилин після раптового пробудження вночі, встаньте, підіть у сусідню кімнату, спробуйте зайнятися чимось монотонним і розслаблювальним. Наприклад, почитайте нудну книгу або займіться розв’язанням кросворду. Як тільки ви знову відчуєте сонливість, повертайтеся в ліжко.
5Використовуйте застосунки для сну
Це може здатися дивним з огляду на сказане вище про шкоду гаджетів. Але є ціла низка застосунків для смартфонів, які створюють певний акустичний фон і допомагають заснути. Екран смартфона при цьому не задіюється.
І медики вважають, що багато з них досить ефективні.
Виберіть програму, яка вам підходить найбільше, і тримайте смартфон поруч з ліжком.
Щойно ви прокинетеся посеред ночі, вмикайте «сонний» застосунок і намагайтеся знову заснути. Головне — пам’ятати, що недостатньо просто запустити застосунок, потрібно ще й «співпрацювати» з ним. Намагатися глибоко дихати, розслабитися, не дивитися на годинник
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.