Голос вирішує все. Вчені створили рецепт «ідеальної» промови, якій довірятимуть люди

10 лютого 2021, 13:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Не секрет, що одна з головних запорук успішного доповіді — впевненість спікера в тому, що він говорить. Але ще важливіше те, як саме він буде вести свою промову.

Вчені провели експеримент — кілька десятків добровольців мали слухати виступи і давати свою оцінку спікеру. Для чистоти експерименту голос синтезувався програмою, щоб виключити можливий вплив відношення людей до спікера.

Відео дня

Результати дослідження команда європейських вчених опублікувала в журналі Nature Communications. Одним з головних висновків стало те, що на багатьох людей більше впливало не те, що саме говорив промовець, а те, як саме він це говорив.

Дослідники змогли вивести формулу "ідеального" виступу: диктор повинен починати говорити відносно повільно, до середини речення трохи прискорювати темп мови, а потім знову потихеньку сповільнюватися. За допомогою інтенсивності промови спікер може розставляти акценти, а висота голосу також повинна йти від більшої до меншої з початку і до кінця речення.

Цей патерн працює на різних мовах — досліджувалися французька, іспанська та англійська. Річ у тім, що мозок "автоматично" вловлює подібні сигнали і краще запам'ятовує слова спікера. Також саме такій промові люди повірять охочіше, якщо це нова для них тема.

Варто відзначити, що ніякий стиль оповіді не дасть 100% результату, щоб всім слухачам було цікаво і вони довіряли спікеру. Описаний вище метод — це, скоріше, найбільш успішна стратегія в цілому.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X