Все в твоїх руках. Як кинути курити швидко і назавжди

Як кинути палити — кращі методи (Фото:PEPPERSMINT / depositphotos.com)
Існує безліч способів, які допомагають позбавитися бажання курити, але головним залишається робота над собою. У День відмови від куріння 18 листопада НВ розповідає, як справді кинути палити.
Куріння — шкідлива звичка, позбутися якої досить складно, однак, сила волі, консультації з лікарем і перехід до здорового способу життя допоможуть вам кинути палити. Важливо й заручитися підтримкою близьких людей.
Як паління впливає на людину
Шкоду паління для людини давно доведено — ця згубна звичка впливає не тільки на легені, але також на порожнину рота і навіть роботу головного мозку. Ризики для здоров’я при споживанні тютюну:
- Дихальні шляхи — бронхіт, хронічна обструктивна хвороба легенів, рак легенів.
- Органи кровообігу — підвищення тиску, прискорення пульсу, звуження артерій (гангрена), ушкодження внутрішньої оболонки артерій (інсульт, інфаркт).
- Травні органи — порушення роботи шлунка, виразки шлунка.
- Порожнина рота — запалення ясен, рак порожнини рота.
- Шкіра — швидке старіння, сірість і блідість шкіри.
- Статеві органи — безпліддя, імпотенція.
- Зародок людини — передчасні пологи, погане здоров’я.
- Психіка — залежність.
- Загальне здоров’я — вкорочує термін життя.
Як кинути палити: поради
«Люди забувають, що вони вчили себе, як палити, і тому вони можуть навчити себе, як не курити», — вважає Марра Вільямс, сертифікований фахівець з санітарної освіти UCI Health.
Вона пропонує кілька порад, які допоможуть кинути палити:
1. Визначте своє «Чому»
Перерахуйте всі причини, через які ви хочете кинути палити. Можливо, це має сподобатися коханій людині, заощадити гроші або поліпшити стан вашого здоров’я.
2. Оберіть дату
Постарайтеся вибрати день ікс через два-три тижні, щоб у вас був час підготуватися до переходу до життя без паління. Для досягнення найкращого успіху виберіть найбільш значущу для вас дату, наприклад, день народження, річницю або свято.
3. Позбавтеся від всіх пристроїв для паління
Зберіть запальнички, попільнички, трубки і будь-які сигарети, що залишилися, і приберіть їх зі свого автомобіля, будинку і з робочого місця. Зробіть це зараз, щоб ці предмети не могли викликати бажання палити пізніше.
4. Зниження нікотину
Почніть скорочувати вживання нікотину, щоб допомогти вашому організму пристосуватися до змін. Наприклад, якщо ви викурюєте пачку в день, то за кілька тижнів до дати відмови від паління поступово скорочуйте її до половини.
5. Порадьтеся з лікарем
Проконсультуйтеся з вашим лікарем щодо безрецептурних засобів для припинення паління, таких як нікотинові пластирі, пастилки, або ліки, що відпускаються за рецептом, які можуть знизити ваше бажання палити.
6. Створіть свою стратегію
Складіть план відмови від паління, в якому буде вказано, як ви будете вирішувати пов’язані з цим проблеми, і які нові процедури замінять ваші старі звички, пов’язані з курінням.

7. Заручіться підтримкою
Не відмовляйтеся від допомоги рідних і близьких. Відмова від звички — складний процес, але з підтримкою друзів і сім'ї ви зможете все.
Як не набрати вагу після відмови від паління
Куріння діє як пригнічувач апетиту, тому збільшення ваги є спільною проблемою для тих, хто зав’язав з цією звичкою.
Паління послаблює ваш нюх і смак, тому після того, як ви кинете курити, їжа часто буде здаватися більш привабливою. Тому важливо знайти інші, здорові способи впоратися з неприємними відчуттями, такими як стрес, занепокоєння або нудьга, а не бездумне, емоційне харчування, пропонує HelpGuide.
- Замість того, щоб звертатися до сигарет або їжі, коли ви відчуваєте стрес, занепокоєння або депресію, вивчіть нові способи швидкого заспокоєння. Слухайте надихаючу музику, грайте з домашнім улюбленцем або, наприклад, випийте чашку гарячого чаю.
- Їжте здорову, різноманітну їжу. Їжте багато фруктів, овочів і корисних жирів.
- Вчіться їсти усвідомлено. Емоційне харчування має тенденцію бути автоматичним і практично безглуздим. Намагайтеся зосередитися на потребах свого тіла: ви дійсно голодні, або вам просто нудно?
- Пийте багато води. Вода також допоможе вивести токсини з організму.
- Більше гуляйте. Це не тільки допоможе вам спалити калорії і знизити вагу, але і полегшить відчуття стресу, яке супроводжує відмову від куріння.
Як швидко кинути палити: альтернативні методи
Є багато різних методів, які успішно допомогли людям позбутися від звички палити:
1. Лікарські препарати. Препарати для припинення куріння можуть зменшити тягу до сигарет. Вони найбільш ефективні, коли використовуються як частина комплексної програми припинення паління, проте, перед вживанням обов’язково консультуйтеся з лікарем і не займайтеся самолікуванням. Найчастіше використовуються нікотинові пластирі, пастилки, інгалятори, назальні спреї.
2. Електронні сигарети. Вейп також може допомогти позбавитися від шкідливої звички. Проте, і у нього є недоліки:
- рідина, яка використовується в електронних сигаретах, містить нікотин, який має безліч негативних наслідків для здоров’я;
- електронні рідини можуть містити ароматизатори, які можуть викликати хронічні захворювання легенів
Аллен Карр: Як кинути палити
Як кинути палити — книга Аллена Карра, яка допомогла багатьом позбутися шкідливої звички. Можливо, не всі поради з книги підійдуть вам, однак, ви можете скористатися ними при складанні свого власного плану.
1. Встановіть дату і час зупинки. До тих пір продовжуйте палити, як зазвичай.
2. Пам’ятайте — ви нічого не кидаєте, тому що сигарети абсолютно нічого для вас не роблять. Вони не приносять вам справжнього задоволення або опори, вони просто утримують вас в залежності. Вам сподобається бути вільним від паління відразу з того моменту, як ви викурите свою останню сигарету.
3. Остання сигарета. Викуривши її, пообіцяйте собі, що не купите нову пачку.
4. Ваше тіло буде продовжувати позбуватися від нікотину протягом декількох днів. Якщо ви пов’язуєте сигарету з кавою, чаєм, напоєм або перервою, то тепер, вживаючи ці напої або виходячи на перерву, думайте про те, що ви вільні.
5. Не уникайте друзів-курців.
6. Не намагайтеся «не думати про паління» — це не працює.
7. Після того, як ви кинете курити, немає такої речі, як «тільки одна» сигарета.
8. Уникайте замінників, наприклад, електронних сигарет.
9. Відмовтеся від сигарет, не тримайте вдома пачку «для друзів» або «про всяк випадок».
10. Насолоджуйтесь своєю свободою від шкідливих звичок.
Користь для вашого організму почне наступати з першої години після того як ви відмовитеся від паління. Провівши всього один день без сигарет, ви відчуєте свободу, про яку говорить Карр, і повагу до себе, яка допоможе не повертатися до шкідливої і зовсім не потрібної звички. Не варто переживати, що ви пропустите якісь новини, які до цього можна дізнатися на перекурі - хороші або погані новини, які вас стосуються, неодмінно досягнуть вас. Подумайте про те, як розпорядитися вільним часом — ви зможете присвятити його підвищенню кваліфікації, розвитку, новому хобі - будь-яке з цих занять зробить ваше життя наповненим.